fbpx

Uwierzyli oszustom i stracili pieniądze

Uwierzyli oszustom i stracili pieniądze Uwierzyli oszustom i stracili pieniądze

Oszuści za pomocą wymyślonych historii doprowadzają swoje ofiary do utraty pieniędzy lub kosztowności. Tak było wczoraj, gdy do dwójki mieszkańców powiatu starachowickiego zadzwonili przestępcy podający się za członków rodziny. W wyniku działania oszustów 79-latka straciła 62 000 złotych, a 78-latek 45 000 złotych.

Wczoraj do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących prób oszustwa. Niestety w dwóch przypadkach oszustom udało się doprowadzić do przekazania pieniędzy. W pierwszym przypadku do 79-latki zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę, która przekazała, że miała wypadek i potrzebuje pieniędzy. Seniorka usłyszała również w słuchawce głos drugiej kobiety, która przestawiła się jako adwokat i poinformowała, że pieniądze potrzebne są na „kaucję”. 79-latka podczas rozmowy z kobietami powiedziała, że ma w domu 62 000 złotych. Po rozmowie telefonicznej do mieszkania seniorki przyszedł mężczyzna, któremu mieszkanka powiatu starachowickiego przekazała 62 000 złotych. Kobieta dopiero później zadzwoniła do córki – tym razem prawdziwej, która jak co dzień była w pracy i nie miała żadnego wypadku.

W drugiej sytuacji do 78-latka zadzwoniła kobieta przedstawiająca się jako córka zgłaszającego. Rzekoma córka powiedziała, że jest ciężko chora i potrzebuje pieniędzy, następnie w słuchawce telefonu usłyszał głos mężczyzny, który przedstawił się jako lekarz i przekazał, że kobieta potrzebuje pieniędzy na lekarstwo, które nie jest refundowane. W tym przypadku do mieszkańca powiatu również przyszedł mężczyzna, któremu przekazał 45000 złotych. Mężczyzna dopiero po kontakcie z prawdziwą córką zdał sobie sprawę, że został oszukany.

Przypominamy, że gdy odbieramy połączenie na numer stacjonarny lub wyświetla nam się nieznany numer, a w słuchawce telefonu słyszymy, że ktoś podaje się z członka rodziny musimy zachować czujność. Tym bardziej gdy rzekomy krewny potrzebuje pieniędzy! W takich przypadkach najlepiej jest sprawdzić czy nie dzwoni do nas oszust poprzez rozłączenie się i zadzwonienie na właściwy numer do tej osoby. W każdym przypadku należy poinformować o takim zdarzeniu policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.


reklama


Opr. PK

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media