fbpx

Nastolatkowie podejrzani o paserstwo i kradzież roweru

Nastolatkowie podejrzani o paserstwo i kradzież roweru Nastolatkowie podejrzani o paserstwo i kradzież roweru

Spore kłopoty czekają 16-latka i dwóch 15-latków z powiatu starachowickiego, którzy zostali zatrzymani w miniony czwartek przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji IV w Kielcach oraz policjantów ze Starachowic. Starszy z chłopców jest podejrzany o paserstwo, natomiast dwaj młodsi o kradzież roweru, która miała miejsce w Kielcach na początku czerwca.

Na początku czerwca tego roku, z pump tracku przy stadionie lekkoatletycznym w Kielcach, skradziono rower. Właściciele oszacowali jego wartość na 5000 złotych. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji IV podjęli sprawę i wraz z policjantami ze Starachowic w miniony czwartek udali się do jednego z domów w Wąchocku.


reklama


Podejrzewali, że skradziony rower może tam się znajdować. Ich przypuszczenia okazały się trafne - w pomieszczeniach na terenie posesji znaleźli rozłożony na części jednoślad. 16-latek, który tam mieszkał, oświadczył, że rower kupił od znajomego w połowie czerwca i zdążył sprzedać już część jego elementów.

Zebrane informacje pozwoliły ustalić sprawców kradzieży. Jeszcze tego samego dnia w Wąchocku i Starachowicach policjanci zatrzymali dwóch 15-latków. Po wykonaniu niezbędnych czynności cała trójka została przekazana opiekunom, a sprawa trafi do sądu rodzinnego. 16-latek odpowie za paserstwo, a dwaj 15-latkowie za kradzież.

KMP w Kielcach / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media