fbpx

Triathlonowa Lubianka (zdjęcia)

Triathlonowa Lubianka (zdjęcia) Triathlonowa Lubianka (zdjęcia)

Starachowicka Lubianka zdała swój egzamin na organizację zawodów triathlonowych w tym miejscu. Zbiornik wodny i malownicza leśna okolica to idealna przestrzeń do organizacji tego typu zawodów. Zachęcamy triathlonistów do odwiedzin Lubianki. 

22

1 godzina 21 minut i 56 sekund to nowy rekord starachowickiej trasy crosstriathlonowej wokół Lubianki. Nowy, bo za nami pierwsze premierowe zawody triathlonowe w Starachowicach. Rozgrywane w miejscu idealnie skrojonym pod taką rywalizację. Zrewitalizowana Lubianka to w tej chwili prawdziwy raj dla miłośników aktywnego trybu życia, ale również dla organizatorów wielu interesujących imprez sportowych. Takich jak chociażby crosstriathlonowe zawody organizowane przez Szymanowski Triathlon Team we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz firmą eCzas i MTB Cross Maraton. Oficjalny debiut wypadł niezwykle okazale.

23

Starachowicka Lubianka poleca się wszystkim triathlonistom. Oficjalna inauguracja zawodów crosstriathlonowych w Starachowicach już za nami. Ponad 50 zawodników walczyło dziś nie tylko o zwycięstwo. Zmieniające się warunki atmosferyczne nie ułatwiały rywalizacji, ale triathloniści udowodnili dziś, że to sportowcy ze stali. Była moc, energia i walka – podsumował sobotnie zawody Prezydent Miasta Marek Materek.


reklama


24

Zadowolenia z udziału w zawodach nie kryli również sami zawodnicy. Oni musieli się w tym dniu zmierzyć z wymagającą trasą zaplanowaną przez organizatorów. Najpierw był to 750-metrowy sprint pływacki w wodzie zalewu Lubianka. Po wyjściu z wody zawodnicy pędzili już do strefy zmian gdzie czekał na nich rower. Ponad 25-kilometrowa jazda po terenach leśnych była emocjonująca i pełna zwrotów akcji. Z roweru zawodnicy przenieśli się do biegu. 5-kilometrowa trasa była ostatnim odcinkiem sportowej rywalizacji. Wówczas pozostała już tylko meta. A po jej przekroczeniu radość z osiągniętego sukcesu, czasem łzy zmęczenia, a potem już tylko dekoracje najlepszych.

25

Starachowickie zawody były pierwszymi zawodami letniego cyklu Isands Crosstriathlon. Kolejne odbędą się w Strawczynie – 13 lipca.

27

W sobotę na starachowickiej trasie najszybszy był Jan Popławski. Drugi był Tomasz Mielke, a trzeci był Tomasz Mach. Najlepszą z kobiet okazała się Maria Góźdź.

28

Poza rywalizacją indywidualną na Lubiance odbywała się również walka sztafet. Najlepsza okazała się ekipa VIP, która wystąpiła w składzie Przemysław Szymanowski, Robert Wierucki i Mikołaj Sobolewski. Drugie miejsce zajęły Młode Wilki (Mateusz Baran, Marek Baran oraz Grzegorz Malicki), a na najniższym stopniu podium stanęły Girl Power.

29

 

Drużyna Maria Pytel, Katarzyna Kuźdub i Ewelina Magdziarz miały szczególne wsparcie w postaci małej Oktawii. Córka Marii Pytel oraz Przemysława Szymanowskiego to bez wątpienia przyszła triathlonistka, która zapewne będzie świętować sukcesy na arenie co najmniej krajowej. Taką przyszłość jej przepowiadamy. Czy mieliśmy rację przekonamy się za kilkanaście lat.

30

- Dziękuję Szymanowski Triathlon Team, firmie ECzas, MTB Cross Maraton i MOSiR-owi za wspaniałą organizację i widzimy się na kolejnych zawodach sportowych nad Lubianką. To miejsce ma moc – dodał prezydent.

32

 

33

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media