fbpx

Zatrzymany za kierownicą Forda: Aktywny zakaz, 2,5 promila alkoholu i narkotyki

Zatrzymany za kierownicą Forda: Aktywny zakaz, 2,5 promila alkoholu i narkotyki Zatrzymany za kierownicą Forda: Aktywny zakaz, 2,5 promila alkoholu i narkotyki

Mundurowi ze starachowickiej komendy zatrzymali w poniedziałek kierującego fordem, który mimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów zdecydował się wsiąść za kierownicę auta. Dodatkowo okazało się, że 41-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie czynności policjanci ujawnili środki odurzające oraz niebezpieczne przedmioty.

W poniedziałek po południu do dyżurnego starachowickiej jednostki wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że kierujący osobowym fordem zatrzymuje na drodze pojazdy i może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli wskazany w zgłoszeniu pojazd. Za kierownicą auta siedział 41-latek. Badanie stanu trzeźwości mieszkańca powiatu skarżyskiego wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Na tym jednak nie koniec przewinień mężczyzny.


reklama


W trakcie kontroli okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto, podczas czynności policjanci znaleźli przy nim zawiniątka z białym proszkiem, wstępnie zweryfikowanym jako amfetamina, oraz niebezpieczne przedmioty.

Teraz 41-latek będzie musiał wytłumaczyć się ze swojego postępowania przed sądem. Poza wysoką karą finansową grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. PK
Źródło: KPP w Starachowicach

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media