fbpx

Międzypokoleniowa Noc Kupały (zdjęcia)

Międzypokoleniowa Noc Kupały (zdjęcia) Międzypokoleniowa Noc Kupały (zdjęcia)

Wicie wianków, poszukiwania kwiatu paproci, zabawa kolorowymi proszkami i wspólna biesiada – tak było podczas Międzypokoleniowej Nocy Kupały, która odbyła się w dniu świętego Jana 24 czerwca nad mirzeckim zalewem.

Wydarzenie dla dzieci i młodzieży zorganizowali członkowie Młodzieżowej Rady Gminy Mirzec wraz z seniorami z Klubu Senior+ w Mircu oraz pracownikami Biblioteki i Ośrodka Kultury Gminy Mirzec. O bezpieczeństwo uczestników zabawy zadbali strażacy ochotnicy z OSP w Trębowcu. W zabawie wzięli udział wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, sekretarz gminy Mirzec Anna Piątek, radni Iwona Seweryn oraz Maciej Rokita.

Panie z Klubu Senior+ wraz z kierownik Anną Kawalec zajęły się wiciem wianków, a z ich profesjonalnych porad korzystały przedstawicielki młodszego pokolenia. Radni Młodzieżowej Rady Gminy Mirzec z przewodniczący Rady Dawidem Figlem przygotowali konkursy dla swoich kolegów. Po wykonaniu serii wylosowanych zadań można było otrzymać gadżet z herbem gminy Mirzec. Ogromną popularnością cieszyły się portretowe zdjęcia w ramie obrazu, a poszukiwanie kwiatu paproci wzbudziło bardzo wiele emocji. Punktem kulminacyjnym zabawy było puszczenie wianków na wodę. Dla najmłodszych przygotowano kolorowe proszki, a zabawa nimi wzbudziła jak zawsze wiele radości wśród najmłodszych uczestników wydarzenia. Nie zabrakło też poczęstunku. O pięknie zrumienioną na grillu kiełbaskę zadbali grillmasterzy: rodzice młodzieżowych radnych Marcin Gwóźdź i Mirosław Grzesik.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w organizację zabawy a także wszystkim uczestnikom. Zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Młodzieżową Radę Gminy Mirzec.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media