fbpx

Wakacyjna oferta kulturalno-sportowa

Wakacyjna oferta kulturalno-sportowa Wakacyjna oferta kulturalno-sportowa

Warsztaty artystyczne, zajęcia sportowe, konkursy czy festyny to tylko jedne z nielicznych atrakcji przygotowanych na te wakacje przez starachowickie placówki kulturalno-sportowe. Ofertę dla dzieci i młodzieży zaprezentowały jednostki miejskie oraz powiatowe.

- Dziś oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny w Starachowicach. Najlepsi uczniowie przed chwilą otrzymali nagrody i stypendia miejskie za swoje wysokie oceny oraz liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych. Wszyscy mają już wakacje, a to oznacza, że zarówno dzieci i młodzież mogą korzystać z letniej oferty przygotowanej przez starachowickie placówki kultury i sportu. Jak zwykle każde z Was znajdzie coś dla siebie. Oferta jest naprawdę bogata i różnorodna – zapewnia Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Poniżej prezentujemy skróconą wersję wakacyjnych atrakcji. Po szczegółowy harmonogram zapraszamy na strony placówek i jednostek sportowo-kulturalnych w mieście.


reklama


wakacje w miescie

Park Kultury

Wakacje z Kulturą to atrakcyjny i kreatywny program warsztatów i zajęć dla najmłodszych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Razem z nami możesz nauczyć się gry na perkusji i gitarze. Znajdzie się również coś dla miłośników fotografii, teatru oraz tańca. Gorąco zachęcamy do udziału w zajęciach „Tańczymy z Plejadą”. W ofercie Parku Kultury znalazło się również miejsce na warsztaty decoupage, ekoplastykę czy tworzenie własnych puzzli.

podniebne

Spółdzielczy Dom Kultury SSM

„Pod...niebne wakacje z SDK” to imprezy, festyny sportowe i wiele atrakcji dla najmłodszych. Dzieci będą mogły sprawdzić się w wyścigach z przeszkodami, slalomach, turniejach gier zręcznościowych oraz rozgrywkach drużynowych.

Chcesz rozwinąć swój talent oraz pasje wokalne – zgłoś się do Wakacyjnej Akademii Grania i Śpiewania, lubisz malować – zapraszamy na warsztaty plastyczne – Akrobacje z kolorem.

W lipcu i sierpniu szukajcie festynów na starachowickich osiedlach. Młynówka, Szlakowisko, Majówka, Skarpa i Skałka – tam będzie zabawa, sport i kolorowe spotkania w plenerze.

 podniebne2

Miejska Biblioteka Publiczna

Małych czytelników w okresie wakacji zapraszamy do dwóch filii bibliotecznych. Uwielbiany przez dzieci „Plastuś” na Żeromskiego w lipcu proponuje Plastusiową Księgę Robali, czyli wakacyjne warsztaty dla dzieci. Będzie dużo zabawy i uśmiechu. W sierpniu zapraszamy do biblioteki „Nad Skałą” na ulicę Staszica, gdzie będziecie mogli przenieść się w bajkowo-kolorowy świat wakacyjnych atrakcji.

 F.5 Plastusiowa księga robali

Muzeum Przyrody i Techniki – Ekomuzeum

Tegoroczna edycja „Lata w Hucie” to zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Mają one na celu poszerzenie wiedzy, zainteresowań, aktywne spędzanie czasu. Podczas tegorocznych wakacji odbędzie się cykl zajęć edukacyjnych powiązanych z historią miasta i naszego regionu, Muzeum i jego ekspozycji.

Nie zabraknie również licznych zajęć warsztatowych. Poszukiwacze skarbów, historie pełne zagadek, kosmiczne badania, magiczne bańki, archeologia na wesoło, malowanie światłem, ale także sztuka latania, spotkania z pszczołami, dinozaurami, przyrodą świętokrzyskich lasów, kreatywna sowa czy budowa Miasta z masy solnej to lista zajęć proponowanych przez ekomuzeum.

 mosir

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Wakacje z MOSiR-em to imprezy sportowo-rekreacyjne, które tak kochacie. Wakacyjne Grand Prix w piłkę nożną, koszykówkę czy turniej w kręgle to przykładowe imprezy sportowe. Widzimy się na Orliku przy SP nr 1, hali sportowej przy Leśnej, kręgielni Atlantyda.

Wakacje to również turnieje szachowe i turnieje siatkówki plażowej na Piachach.

14 lipca, 4 sierpnia i 25 sierpnia zapraszamy na Rodzinne Rajdy Rowerowe.

Codziennie zapraszamy również na Krytą Pływalnię, gry, zabawy, a na przełomie lipca i sierpnia specjalnie dla Was będzie dostępny wodny tor przeszkód.

F.1 Bajkowo kolorowo 1

Oferta półkolonii letnich

Wakacyjne atrakcje dla dzieci i młodzieży zapewniają również starachowickie organizacje pozarządowe i stowarzyszenia, które dzięki finansowemu wsparciu ze strony Miasta zapewniają zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży pozostających w okresie wakacji w miejscu zamieszkania. Dla nich przygotowano zajęcia, warsztaty i półkolonie letnie.

Spółdzielnia Socjalna „Salve Regina” to dziesięć 5-dniowych półkolonii na osiedlu Południe, nie tylko dla miłośników szachów, dużo zabawy, aktywności i miło spędzonego czasu

Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST to już tradycyjnie sposób na spędzenie wolnego czasu na osiedlu Stadion, a także spotkania osiedlowe z Młodzieżową Strefą Aktywności.

Liga Obrony Kraju i Starachowickie Towarzystwo Żeglarskie Bajdewind już w ubiegłym roku zorganizowało ciekawe półkolonie i warsztaty nad Lubianką. W tym roku najmłodsi znów będą mieli okazję poznać tajniki żeglarstwa i bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Harcerskie Półkolonie odbywać się będą również na terenie Harcerskiego Ośrodka Obozowego „Lubianka”

Stowarzyszenie Promocji Talentów organizuje warsztaty artystyczne, podczas których nie zabraknie zajęć z produkcji filmowej

Ciekawy program wakacyjny półkolonii ma również lekkoatletyczna Juventa Cerrad. Zajęcia świetlicowe, rekreacyjne i wycieczki proponuje natomiast Stowarzyszenie Nauczycieli Zdrowa Szkoła oraz Fundacja Sensibus.

 huta

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media