fbpx

Społeczna artystyczna kawiarenka (zdjęcia)

Społeczna artystyczna kawiarenka (zdjęcia) Społeczna artystyczna kawiarenka (zdjęcia)

To się dzieje. Przy ulicy Staszica rodzi się nowe miejsce z duszą, w miejscu byłej kawiarni "Kafka" powstaje Społeczna Kawiarenka Artystyczna - marzenie Fundacji Nasze Zdrowie. To będzie miejsce dla wszystkich mieszkańców Starachowic i każdy z nas będzie mógł ją tworzyć.

- Chcemy, żeby spotykali się tutaj pasjonaci, którzy otuleni zapachem dobrej kawy będą wymieniać się doświadczeniami, ale także inspirować wzajemnie. Chcemy dać dawnej “Kafce” drugie życie, jest wiele osób, którzy kochali tamto miejsce - może uda nam się przywrócić ten właśnie klimat. Chcemy, że to było także miejsce dla lokalnej twórczości, a zatem znajdzie tu miejsce także swoista warsztatownia. Pianino? Oczywiście. Niech gra i brzdąka ten kto umie i ten co się uczy. Znajdzie się miejsce także dla instrumentów terapetycznych - mówi prezes fundacji Agnieszka Polak.

Powstająca kawiarnia szuka nazwy, więc pomysły mile widziane. Podobnie jak wszyscy mieszkańcy. W tych wyjątkowych przestrzeniach będzie można kupić pyszne ciacho, coś do picia, będzie także można coś zjeść.

- Kawiarnia ta będzie na siebie zarabiać, chcemy zatrudniać osoby z niepełnosprawnościami. To, co zarobimy będziemy przeznaczać na cele statutowe fundacji. Plany mamy bardzo szerokie - dodaje Agnieszka.

A my trzymamy kciuki. Do kawiarenki na pewno będziemy zaglądać.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media