fbpx

Dwóch mieszkańców Starachowic straciło fortunę

Dwóch mieszkańców Starachowic straciło fortunę Dwóch mieszkańców Starachowic straciło fortunę

Obecnie, dzięki Internetowi, możemy załatwić wiele spraw urzędowych, nabyć niezbędne produkty oraz zainwestować swoje oszczędności bez wychodzenia z domu. Szybka dostępność oraz obietnica łatwego, szybkiego i dużego zysku skłaniają niektóre osoby do inwestowania w ten sposób. Niestety, obietnice wysokich profitów często okazują się zwykłym oszustwem. W ostatnim czasie dwóch mieszkańców powiatu starachowickiego doświadczyło tego na własnej skórze. Jeden z nich stracił prawie 200 000 złotych, a drugi blisko 30 000 złotych.

Dziś, dzięki sieci internetowej, mamy możliwość wykonywania wielu czynności bez potrzeby opuszczania domu. Rozwój technologii pozwala na prowadzenie różnorodnych inwestycji poprzez różne platformy, które często obiecują szybki i łatwy zysk. Niestety, w wielu przypadkach dochodzi do oszustw. W ostatnim czasie dwóch mieszkańców powiatu starachowickiego padło ofiarą takiego przestępstwa.

W piątek do starachowickiej komendy zgłosił się 33-latek, a w sobotę 46-latek, informując policję, że padli ofiarą oszustwa, tracąc pieniądze. Jak wynika z ich relacji, kilka dni wcześniej zainwestowali w kryptowaluty. Niestety, zostali wprowadzeni w błąd, w wyniku czego młodszy mężczyzna stracił około 30 000 złotych, a starszy blisko 200 000 złotych.


reklama


Przestroga!

Przed podjęciem decyzji o podobnych inwestycjach, warto dokładnie sprawdzić wiarygodność firmy. Dobrze jest również zasięgnąć opinii o firmie w Internecie, korzystając z wyszukiwarki, lub sprawdzić na Liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Kontakt z ofiarą oszustwa zazwyczaj następuje poprzez e-mail, telefon lub komunikator. Oszuści często proszą o zainstalowanie programu do zdalnego pulpitu i zalogowanie się na konto bankowe, kusząc obietnicą szybkich zysków.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media