fbpx

Partyzanckie Ścieżki

Partyzanckie Ścieżki Partyzanckie Ścieżki

Miłośnicy rowerowych przygód mają kolejną okazją do aktywnego spędzenia swojego wolnego czasu. Już w niedzielę odbędzie się Rowerowy Rajd MTB Partyzanckie Ścieżki. Organizatorem rajdu jest Stowarzyszenie SPK Bike we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

449612887 1379690859647417 8802893244750976115 n

W niedzielę o 10.30 rozpocznie się kolejna edycja rajdu poprowadzonego wytyczonymi leśnymi ścieżkami. 

Przed nami druga edycja Rowerowego Rajdu MTB popularyzującego turystykę rowerową, nawiązującego do tradycji historycznych naszego regionu.

„Partyzanckie Ścieżki” to rajd rowerowy śladami właśnie tych niezwykłych wydarzeń. 18-kilometrowa trasa została wyznaczona na terenie Sieradowickiego Parku Krajobrazowego. Uczestnicy rajdu poza jazdą leśnymi ścieżkami będą mogli przekonać się o walorach turystycznych starachowickiego zalewu Lubianka. To właśnie tam zlokalizowany zostanie start i meta rajdu.

Do udziału w rajdzie rowerowym zaprasza Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

- W ostatnim czasie członkowie stowarzyszenia przygotowywali trasę niedzielnego rajdu. Poprawiali znakowanie trasy, aby uczestnikom jechało się komfortowo i trasa była dobrze widoczna. Wszystko będzie zapięte na ostatni guzik. Wszyscy są przygotowani na doskonałą zabawę. W niedzielę szukajcie białych i niebieskich strzałek oznaczających kierunek trasy – dodaje Prezydent Materek.

rajd

Zapisy na Rajd

Rajd rowerowy przeznaczony jest dla osób, które dokonają zgłoszenia na stronie wydarzenia (wwww.spkbike.pl). Chętnych nie brakuje. Na liście zgłoszeń pozostało jeszcze tylko kilka miejsc, ale wolnych pakietów startowych szybko ubywa. Cena jednego pakietu to tylko 20 złotych.

- Na mecie Rajdu będą czekały pamiątkowe medale oraz grill. Dla uczestników rajdu możliwy będzie bezpłatny przegląd roweru zorganizowany przez Mobilną Klinikę Rowerową BIKEFREAKS Rafał Gołda. Udział w rajdzie tylko dla zarejestrowanych uczestników, nie czekaj z rejestracją ilość miejsc jest ograniczona – podkreślają organizatorzy.

Rajd Rowerowy „Partyzanckie Ścieżki” organizowany jest już po raz drugi. Niedzielne (7 lipca) wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10-ej. Pół godziny później na trasę wyjadą pierwsi zawodnicy. Organizatorzy spodziewają się udziału sporej liczby zawodników.

trasa

Stawiają na rozwój

Stowarzyszenie SPK Bike powstało w 2021 roku. Tworzą je miłośnicy turystyki rowerowej.

- MTB to nasza wspólna pasja i postanowiliśmy wykorzystać ją do zbudowania większej społeczności wokół Sieradowickiego Parku Krajobrazowego. SPK to świetne miejsce do spędzania wolnego czasu, park to ponad 12 tysięcy hektarów terenu i kilometry dróg i ścieżek pieszo-rowerowych. Chcemy poprawić jakość dróg i ścieżek w parku. Głównym i pewnie czasochłonnym celem naszej działalności jest wytyczenie i zbudowanie pierwszych 100 kilometrów przyjaznej dla rowerzystów infrastruktury, która stała by się wielką atrakcją turystyczną w regionie – dodają członkowie stowarzyszenia.


reklama


PS plakat 2024 web 1

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media