fbpx

Spotkanie autorskie z Magdaleną Gorzkowską (zdjęcia)

Spotkanie autorskie z Magdaleną Gorzkowską (zdjęcia) Spotkanie autorskie z Magdaleną Gorzkowską (zdjęcia)

O zamiłowaniu do natury, o ziołach ale także o archeologii - czwartkowe spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej to był prawdziwy tematyczny tygiel. Gościem spotkania była Magdalena Gorzkowska - archeolog, muzealnik, była dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki, dziennikarka pisma Starachowice Dobry Adres, miłośniczka natury i ziół i autorka dwóch książek w zielonym temacie.

Magda rozprawiła się natychmiast z mitem archeologa - poszukiwacza skarbów, zabrała słuchaczy w podróż do Egiptu, ale zainteresowała także Iłżą, w której miało miejsce wiele ciekawych odkryć. Nie zabrakło wzruszeń, gdy opowiadała o odkryciach z warszawskiego getta.

Na spotkaniu można było także kupić książki autorstwa Magdaleny Gorzkowskiej - te rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Zakupom towarzyszyły rozmowy, porady, dyskusje.

Nie zabrakło popisowej herbaty Magdy - Iwan czaj - oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez panie: Małgorzatę Krukowską i Danutę Duszyńską. Szarlotka tej ostatniej uwiodła wszystkich.

Organizatorką spotkania była dziennikarka, nasza redakcyjna koleżanka Aneta Marciniak. Ona również to spotkanie prowadziła.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media