fbpx

Łącznik obwodnic Wąchocka i Starachowic coraz bliżej. Ogłoszono przetarg na projekt i budowę

Łącznik obwodnic Wąchocka i Starachowic coraz bliżej. Ogłoszono przetarg na projekt i budowę Łącznik obwodnic Wąchocka i Starachowic coraz bliżej. Ogłoszono przetarg na projekt i budowę

Przetarg na zaprojektowanie i budowę łącznika pomiędzy obwodnicami Starachowic i Wąchocka ogłosił Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Na realizację inwestycji samorząd województwa otrzymał ponad 90 mln zł dofinansowania z Polskiego Ładu.

Nowy odcinek drogi będzie łączył końcowy punkt budowanej północno-zachodniej obwodnicy Starachowic z powstającą obwodnicą Wąchocka na drodze krajowej dk 42.

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie dokumentacji projektowej, w tym programu funkcjonalno-użytkowego, uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Podstawą jest wykonanie robót budowlanych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. 


reklama


Na realizację projektu województwo otrzymało ponad 90 mln zł z Polskiego Ładu. Szacowany okres obowiązywania umowy wynosi 46 miesięcy. 

- Odcinek, choć nie jest długi, ma istotne znaczenie dla usprawnienia komunikacji pomiędzy dwiema obwodnicami – powiedział prezydent Starachowic Marek Materek.

Prezydent dodał, że rozpoczęta w lipcu 2022 roku budowa północno-zachodniej obwodnicy Starachowic, jest na ukończeniu. 

Droga o długości ok. 3,5 km zostanie udostępniona do ruchu prawdopodobnie na przełomie sierpnia i września. Inwestycja o wartości ok. 140 mln zł, finansowana z budżetu państwa i województwa ma odciążyć miasto od nadmiernego ruchu samochodowego i ułatwić dojazd do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W ramach projektu powstała prawie 700-metrowa, trzynastoprzęsłowa estakada nad rzeką Kamienną i linią kolejową nr 25. 

Z kolei zakończenie budowy ponad 11 km obwodnicy Wąchocka w ciągu dk 42 planowane jest w drugim kwartale 2025 roku.

pap

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media