fbpx

Nowa obwodnica Starachowic prawie gotowa! Otwarcie już w sierpniu? (zdjęcia)

Nowa obwodnica Starachowic prawie gotowa! Otwarcie już w sierpniu? Nowa obwodnica Starachowic prawie gotowa! Otwarcie już w sierpniu?

Północno-zachodnia obwodnica Starachowic jest już prawie ukończona i według nieoficjalnych informacji będzie otwarta pod koniec sierpnia 2024 roku.

Budowa rozpoczęła się w lipcu 2022 roku i jest realizowana przez firmę Fabe Polska. Projekt, wart około 140 milionów złotych, finansowany z budżetu państwa i województwa, ma znacząco poprawić komunikację w regionie oraz ułatwić dostęp do Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- W sierpniu będziemy mogli sprawnie przejechać od strony Tychowa Starego z ronda przy Cmentarzu na Radomskiej do Wąchocka, omijając Starachowice. To wielka zmiana dla miasta i okolic – napisał Marek Materek na swoim profilu na Facebooku.

Obwodnica, na którą mieszkańcy i przedsiębiorcy czekali od dawna, ma na celu odciążyć miasto od nadmiernego ruchu samochodowego, szczególnie ciężarówek kierujących się do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Mimo że firma miała 18 miesięcy na realizację prac, projekt zostanie ukończony z opóźnieniem.

Trasa rozpoczyna się na wyjeździe ze Starachowic w kierunku Tychowa Starego, drogą wojewódzką nr 744, gdzie budowane jest 42-metrowe rondo. Ponadto, nad rzeką Kamienną i torami kolejowymi linii nr 25 Łódź Kaliska – Dębica, powstaje 680-metrowa, trzynastoprzęsłowa estakada.


reklama


 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media