fbpx

Praca wre. Nowy wiadukt w Starachowicach już w przyszłym roku (zdjęcia)

Praca wre. Nowy wiadukt w Starachowicach już w przyszłym roku (zdjęcia) Praca wre. Nowy wiadukt w Starachowicach już w przyszłym roku (zdjęcia)

Wiosną przyszłego roku planowane jest otwarcie nowego wiaduktu w Starachowicach Dolnych, przebiegającego nad linią kolejową nr 25. Inwestycja, której długość wynosi 1800 m, jest wyczekiwana przez kierowców. Z powodu budowy planowane jest zamknięcie przejazdu kolejowego w wakacje, a dokładny termin będzie podany wkrótce.

Zakończono ważny etap budowy - betonowanie płyty nośnej, a obecnie zaawansowanie prac wynosi około 60%. Planowane zakończenie prac to pierwszy kwartał 2025 roku.

- To największa inwestycja w historii naszego powiatu, która poprawi komunikację, a także przyczyni się do wzrostu atrakcyjności naszego regionu – informuje starosta Piotr Babicki.

Budowa wiaduktu w Starachowicach Zachodnich, realizowana w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład, obejmuje także zbiorniki retencyjne, przebudowę sieci oraz jezdnie ulic Radomskiej i Hutniczej, a także parking przy ulicy Kwiatkowskiego. Na budowie pracuje 45 maszyn i ponad 80 pracowników.

Wykonano betonowanie płyty nośnej wiaduktu, a obecnie budowany jest najazd od strony północnej i druga część ronda przy ulicy Piłsudskiego. Kolejnym etapem jest wykonanie nawierzchni na ulicy Kanałowej.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media