fbpx

14 zatrzymań za jazdę pod wpływem alkoholu

14 zatrzymań za jazdę pod wpływem alkoholu 14 zatrzymań za jazdę pod wpływem alkoholu

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu starachowickiego zatrzymano 8 kierowców samochodów oraz 6 osób poruszających się jednośladami, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu.

W trakcie ostatniego weekendu funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego powiatu starachowickiego przeprowadzili intensywne kontrole na drogach, w wyniku których zatrzymali aż 14 kierujących, u których stwierdzono obecność alkoholu we krwi. Sześcioro z zatrzymanych to osoby, które prowadziły jednoślady, w tym rowery, motocykle oraz hulajnogi elektryczne. Jeden z przypadków dotyczył osoby jadącej na hulajnodze elektrycznej, co stanowi przykład na to, że również kierujący tego typu pojazdami podlegają przepisom dotyczącym trzeźwości.


reklama


Wszyscy zatrzymani zostali surowo ukarani wysokimi mandatami karnymi. Ponadto, osiem osób, które prowadziły samochody osobowe, stanie przed sądem, gdzie będą musiały odpowiedzieć za swoje przewinienia. W związku z poważnym naruszeniem przepisów ruchu drogowego, policjanci każdemu z zatrzymanych odebrali prawa jazdy, co ma na celu zapobieżenie dalszemu narażaniu innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo.

Działania te są częścią szerszej kampanii mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz uświadamianie kierowców o konsekwencjach prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zapowiadają dalsze kontrole i surowe karanie wszystkich, którzy zdecydują się na jazdę po spożyciu alkoholu.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media