fbpx

Awantura w starachowickim szpitalu. Pacjent usłyszał zarzuty

Awantura w starachowickim szpitalu. Pacjent usłyszał zarzuty Awantura w starachowickim szpitalu. Pacjent usłyszał zarzuty

Początek września w starachowickim szpitalu zapisał się wyjątkowo dramatycznie. Do placówki trafił nietrzeźwy mężczyzna, który zamiast skorzystać z udzielanej mu pomocy, zaatakował personel medyczny.

Według ustaleń śledczych, 2 września pacjent w trakcie interwencji lekarskiej chwycił metalowy stojak na kroplówki i uderzył nim pielęgniarkę, powodując obrażenia. Następnie groził kobiecie pozbawieniem życia oraz kierował wulgarne wyzwiska w stronę innych pracowników szpitala. Po całym zajściu uciekł z placówki.

O zdarzeniu natychmiast poinformowano policję. Mundurowi szybko odnaleźli sprawcę, a ze względu na jego stan zdrowia został on umieszczony w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy. Tam, kilka dni później, zatrzymano go do sprawy.

Jak informuje Echo Dnia, mężczyzna usłyszał dwa zarzuty – dotyczące napaści i gróźb wobec jednej z pielęgniarek oraz znieważenia czterech innych osób z personelu. W trakcie przesłuchania przyznał się do winy, choć tłumaczył, że nie pamięta przebiegu zdarzenia.

Prokuratura wnioskowała o jego tymczasowe aresztowanie, argumentując, że to jedyny sposób na zabezpieczenie prawidłowego toku postępowania. Sąd Rejonowy w Starachowicach nie zgodził się jednak na taki środek, a decyzja została już zaskarżona.

Za zarzucane czyny mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Echo Dnia

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media