Modernizacja hali przy II LO
- Napisane przez Diamentowy Spotter
- Skomentuj jako pierwszy!
- Dział: Fakty
- Wydrukuj
Modernizacja hali przy II LO
Powiat Starachowicki rozpoczął modernizację hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach. To inwestycja, która poprawi komfort nauki i zajęć sportowych dla uczniów, a jednocześnie zwiększy możliwość korzystania z obiektu przez mieszkańców.
Prace potrwają około 13 miesięcy. Obejmą między innymi wymianę posadzki w sali gimnastycznej, sanitariatach i części użytkowej, remont ścian i sufitów, montaż nowych okien i drzwi, przebudowę części ścian budynku oraz modernizację instalacji centralnego ogrzewania, wodnej i sanitarnej. W hali zostaną także zamontowane osłony grzejników i urządzenia poprawiające bezpieczeństwo.
Dzięki modernizacji hala stanie się bardziej przyjazna zarówno dla uczniów, jak i dla wszystkich mieszkańców, którzy uczestniczą w zajęciach sportowych, treningach czy wydarzeniach lokalnych.
Koszt inwestycji to 2 939 770,16 zł. Zadanie jest realizowane z dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wykonawcą prac została firma HEINICH-INVESTMENT Sp. z o.o. z Kielc.
– Modernizacja hali sportowej przy II LO to inwestycja w edukację i aktywność fizyczną młodzieży, ale także w komfort i bezpieczeństwo mieszkańców – podkreśla starosta Piotr Babicki. – Nowoczesny, dobrze wyposażony obiekt będzie służył całej społeczności.































































