fbpx

Łukasz Korus doradcą Prezydenta RP. Ważne wyróżnienie dla społecznika ze Starachowic

Łukasz Korus doradcą Prezydenta RP. Ważne wyróżnienie dla społecznika ze Starachowic Łukasz Korus doradcą Prezydenta RP. Ważne wyróżnienie dla społecznika ze Starachowic

Pochodzący ze Starachowic Łukasz Korus odebrał prestiżową nominację do nowo utworzonej Rady Nowych Mediów przy Prezydencie RP. Uroczystość wręczenia aktów powołania odbyła się 15 kwietnia w Pałacu Prezydenckim. Dla 43-letniego starachowiczanina, znanego z szerokiej działalności społecznej, sportowej i politycznej, to kolejny ważny krok w karierze publicznej.

Łukasz Korus jest postacią wielowymiarową, mocno osadzoną w lokalnym środowisku. Mieszkańcy Starachowic kojarzą go przede wszystkim z zaangażowania w rozwój lokalnej piłki – jako koordynator Zarządu Klubu STAR odpowiadał za promocję i strategię rozwoju zielono-czarnych. Jego kompetencje w tej dziedzinie zostały dostrzeżone również na szczeblu krajowym, co zaowocowało członkostwem w Komisji Medialnej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Politycznie Korus od lat związany jest z Prawem i Sprawiedliwością, pełniąc funkcję asystenta poseł Anny Krupki. Wraz z żoną Katarzyną angażuje się także w kultywowanie tradycji, będąc współzałożycielem Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich. Teraz swoje doświadczenie w komunikacji i mediach wykorzysta, doradzając głowie państwa.

Dla samego zainteresowanego nowa funkcja to przede wszystkim konkretne zadanie do wykonania, a nie tylko tytularne wyróżnienie.

— Powołanie do Rady Nowych Mediów przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej to z pewnością duży zaszczyt i wyróżnienie. Odbieram tę decyzję jako wyraz zaufania i docenienia jakiegoś obszaru mojej wiedzy czy umiejętności i doświadczenia, ale jeszcze bardziej jako zobowiązanie. Dla mnie takie sprawy mają sens tylko wtedy, kiedy za wyróżnieniem idzie realna odpowiedzialność i konkretna praca — podkreśla Łukasz Korus.

Starachowiczanin w ramach prac Rady zajmie się m.in. wpływem sztucznej inteligencji na społeczeństwo, bezpieczeństwem informacyjnym oraz jakością debaty publicznej w sieci. Jak sam zaznacza, te kwestie kluczowo wpływają na to, w jakim świecie dorasta młode pokolenie.

Rada Nowych Mediów ma być miejscem diagnozowania współczesnych zagrożeń, takich jak dezinformacja czy manipulacja algorytmami. Korus przyznaje, że praca w tym gremium ma dla niego również wymiar osobisty ze względu na szacunek do Karola Nawrockiego, który również uczestniczy w tym projekcie. Do współpracy przy nowych wyzwaniach starachowiczanin zaprasza wszystkie osoby zainteresowane tematyką cyfrową.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media