fbpx

Pechowy poranek w Parszowie. Pierwsza kolizja na nowym odcinku DK42

Pechowy poranek w Parszowie. Pierwsza kolizja na nowym odcinku DK42 Pechowy poranek w Parszowie. Pierwsza kolizja na nowym odcinku DK42

Nie minęła nawet doba od uroczystego otwarcia nowego odcinka obwodnicy Wąchocka, a trasa doczekała się już pierwszego zdarzenia drogowego. W piątkowy poranek, około godziny 7:00, służby ratunkowe zostały wezwane do Parszowa, gdzie osobowy mercedes z impetem uderzył w bariery energochłonne.

Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że przyczyną kolizji nie była nadmierna prędkość czy błąd w oznakowaniu nowej trasy, lecz zwykłe ludzkie zmęczenie. 45-letni kierowca, podróżujący od strony Starachowic w kierunku Skarżyska-Kamiennej, na prostym odcinku drogi po prostu zasnął za kierownicą. Auto zjechało z toru jazdy i uderzyło w metalowe wygrodzenia oddzielające pasy ruchu na wysokości zjazdu na Majków.

Siła uderzenia była na tyle duża, że z pojazdu wyciekły płyny eksploatacyjne, co wymagało interwencji straży pożarnej. Na szczęście, mimo groźnie wyglądającego uszkodzenia auta i infrastruktury, kierującemu nic poważnego się nie stało.

– Mężczyzna był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym – informuje Klaudia Saramak ze starachowickiej policji.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media