Pechowy poranek w Parszowie. Pierwsza kolizja na nowym odcinku DK42
- Napisał Tomasz Ciok
- Skomentuj jako pierwszy!
- Dział: Fakty
- Wydrukuj
Pechowy poranek w Parszowie. Pierwsza kolizja na nowym odcinku DK42
Nie minęła nawet doba od uroczystego otwarcia nowego odcinka obwodnicy Wąchocka, a trasa doczekała się już pierwszego zdarzenia drogowego. W piątkowy poranek, około godziny 7:00, służby ratunkowe zostały wezwane do Parszowa, gdzie osobowy mercedes z impetem uderzył w bariery energochłonne.
Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że przyczyną kolizji nie była nadmierna prędkość czy błąd w oznakowaniu nowej trasy, lecz zwykłe ludzkie zmęczenie. 45-letni kierowca, podróżujący od strony Starachowic w kierunku Skarżyska-Kamiennej, na prostym odcinku drogi po prostu zasnął za kierownicą. Auto zjechało z toru jazdy i uderzyło w metalowe wygrodzenia oddzielające pasy ruchu na wysokości zjazdu na Majków.
Siła uderzenia była na tyle duża, że z pojazdu wyciekły płyny eksploatacyjne, co wymagało interwencji straży pożarnej. Na szczęście, mimo groźnie wyglądającego uszkodzenia auta i infrastruktury, kierującemu nic poważnego się nie stało.
– Mężczyzna był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym – informuje Klaudia Saramak ze starachowickiej policji.































































