fbpx

Lokalizacja planowanej do budowy wieży telekomunikacyjnej w Tychowie Nowym zostanie zmieniona

Lokalizacja planowanej do budowy wieży telekomunikacyjnej w Tychowie Nowym zostanie zmieniona Lokalizacja planowanej do budowy wieży telekomunikacyjnej w Tychowie Nowym zostanie zmieniona

Podczas spotkania mediacyjnego w Urzędzie Gminy w Mircu, zorganizowanego przez wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna na wniosek radnego Sylwestra Spadło, wypracowano kompromis w sprawie lokalizacji planowanej wieży telekomunikacyjnej w Tychowie Nowym.

W środę 6 maja w Urzędzie Gminy Mirzec odbyło się spotkanie z właścicielem działki, na której ma stanąć maszt telefonii komórkowej oraz przedstawicielami firmy TowerLink Poland Markiem Smarżem i Agnieszką Smyl. Ustalono, że budowa w obecnej lokalizacji zostaje wstrzymana. Wieża, dla której wydano pozwolenie na budowę zostanie przesunięta w kierunku południowym o około 200 metrów względem obecnej lokalizacji, a tym samym jeszcze dalej od zabudowań mieszkalnych. Inwestor dokona aktualizacji projektu budowlanego.

Porozumienie udało się wypracować dzięki mediacji prowadzonej przez Wójta Gminy Mirzec Mirosława Seweryna po intensywnych rozmowach z inwestorem oraz przedstawicielami mieszkańców sołectwa Tychów Nowy.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media