fbpx

Centrum Kardiologii w naszym szpitalu coraz bliżej

Centrum Kardiologii w naszym szpitalu coraz bliżej Centrum Kardiologii w naszym szpitalu coraz bliżej

W PZOZ w Starachowicach powstaje nowoczesne Centrum Kardiologii – jedna z najważniejszych inwestycji w historii szpitala. Na realizację projektu placówka otrzymała 20 milionów złotych dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

Nowe centrum będzie mieścić się w budynku H przy ul. Batalionów Chłopskich 6. W jednym miejscu znajdą się wszystkie kluczowe elementy opieki kardiologicznej: oddział kardiologiczny, pracownia hemodynamiki, oddział intensywnego nadzoru kardiologicznego, dzienny ośrodek rehabilitacji kardiologicznej oraz poradnia kardiologiczna.

Prace już trwają – zakończono rozbiórki na drugim piętrze, gdzie powstaną dwie nowoczesne sale zabiegowe oraz centralna sterownia pracowni hemodynamiki. Równolegle modernizowane są pomieszczenia oraz instalacje sanitarne, elektryczne i teletechniczne.

Szpital przygotowuje się także do wyposażenia centrum w specjalistyczny sprzęt – ogłoszono już przetarg na nowoczesną aparaturę diagnostyczną i zabiegową.

Dzięki inwestycji zwiększy się liczba łóżek: na oddziale kardiologicznym z 24 do 28, a w intensywnej opiece kardiologicznej z 6 do 12.

Nowe Centrum Kardiologii ma poprawić komfort i bezpieczeństwo pacjentów, usprawnić diagnostykę i leczenie oraz wyeliminować konieczność przemieszczania chorych między budynkami szpitala.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media