fbpx

Weekendowy bilans drogówki w Starachowicach. Pięciu pijanych kierowców i rekordzista z 3 promilami

Weekendowy bilans drogówki w Starachowicach. Pięciu pijanych kierowców i rekordzista z 3 promilami Weekendowy bilans drogówki w Starachowicach. Pięciu pijanych kierowców i rekordzista z 3 promilami

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach podsumowali działania na lokalnych drogach podczas minionego weekendu. W trakcie wzmożonych kontroli funkcjonariusze ujawnili i wyeliminowali z ruchu aż pięciu kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. W grupie tej znalazło się troje kierowców samochodów osobowych oraz dwóch użytkowników jednośladów.

Wśród zatrzymanych kierowców pojazdów mechanicznych policjanci odnotowali dwa przypadki skrajnej nieodpowiedzialności. Niechlubnym rekordzistą okazał się mężczyzna, u którego badanie stanów trzeźwości wykazało ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Niewiele mniej, bo aż dwa i pół promila, miał kolejny zatrzymany kierowca osobówki. W jego przypadku kontrola w policyjnych systemach wykazała dodatkowo, że wsiadł za kierownicę pomimo posiadania dwóch aktywnych, sądowych zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Pozostali dwaj amatorzy jazdy na podwójnym gazie poruszali się jednośladami. Jeden z nich, jadący hulajnogą, został na miejscu ukarany przez mundurowych mandatem karnym. Wobec drugiego cyklisty sprawa znajdzie swój finał w sądzie, który zadecyduje o ostatecznym wymiarze kary.

Oprócz nietrzeźwych kierujących, w ręce starachowickiej drogówki wpadły dwie osoby rażąco łamiące przepisy dotyczące limitów prędkości. W obu przypadkach za drastyczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym funkcjonariusze zatrzymali kierującym prawa jazdy na okres najbliższych trzech miesięcy.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media