fbpx

MAN Bus nowym sponsorem Staru Starachowice! 60 tysięcy euro dla trzecioligowca

MAN Bus nowym sponsorem Staru Starachowice! 60 tysięcy euro dla trzecioligowca MAN Bus nowym sponsorem Staru Starachowice! 60 tysięcy euro dla trzecioligowca

W poniedziałek, 25 maja, na stadionie miejskim doszło do uroczystego podpisania trzyletniej umowy sponsorskiej pomiędzy grającym w Betclic 3. Lidze klubem Star Starachowice a firmą MAN Bus – jednym z największych pracodawców w regionie. Na mocy kontraktu koncern motoryzacyjny został głównym sponsorem drużyny, a do klubowej kasy wpłynie łącznie 60 tysięcy euro (20 tysięcy euro rocznie).

W oficjalnym spotkaniu wzięli udział m.in. prezes MAN Bus Starachowice Mehmet Sermet, kierownik zakładu Kinga Włoskowicz, prezes Staru Rafał Rzeszutek, członek zarządu Jerzy Mazur oraz prezydent miasta Marek Materek. Gościem specjalnym wydarzenia był były reprezentant Polski w piłce nożnej Marek Citko, który odwiedził Starachowice w ramach obchodów Światowego Dnia Piłki Nożnej.

Budowanie lokalnej społeczności i korzyści dla pracowników

Przedstawiciele firmy MAN Bus podkreślają, że zaangażowanie w klub piłkarski to naturalny krok w ramach integracji z regionem. Prezes Mehmet Sermet zaznaczył, że firma chce aktywnie współtworzyć lokalną społeczność:

„Jesteśmy w Starachowicach, budujemy Starachowice, nasi pracownicy są mieszkańcami Starachowic i budujemy też tutaj dla Starachowic pewne inicjatywy (...). Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu, że możemy mieć okazję wsparcia naszej społeczności lokalnej, a przy tym też drużyny piłkarskiej.”

Radości z nawiązania tej współpracy nie krył również prezydent Starachowic Marek Materek, który we wpisie w mediach społecznościowych podkreślił silną obecność producenta autobusów w codziennym życiu miasta:

„To spory zastrzyk gotówki, który zapewne pozwoli Zarządowi realizować koncepcję rozwoju drużyny w kolejnych latach. MAN dołącza oficjalnie do Rodziny Staru i to wsparcie jest kolejnym dowodem na silną obecność firmy w życiu miasta. (...) Liczę na to, że od sierpnia na trybunach naszego stadionu nie zabraknie również sympatyków pracujących na co dzień u nowego sponsora klubu. (...) Razem wspieramy lokalny sport.”

Współpraca przyniesie korzyści również samym pracownikom koncernu. Jak zapowiedział prezydent, od nowego sezonu każdy pracownik MAN Bus, za okazaniem zakładowej przepustki, otrzyma specjalny bonus cenowy przy zakupie biletów na mecze Staru.

Prestiż i impuls dla kolejnych partnerów

Zarząd Staru nie kryje dumy z pozyskania tak silnego partnera. Stabilne, trzyletnie finansowanie pozwoli na spokojną realizację długofalowego rozwoju zespołu. Prezes Rafał Rzeszutek podkreśla, że obecność giganta z branży motoryzacyjnej to jasny sygnał dla rynku – władze klubu liczą, że współpraca z MAN Bus przyciągnie kolejnych sponsorów. Warto przypomnieć, że koncern od lat wspiera Starachowice, finansując m.in. Dni Starachowic czy „MANię Biegania”.

Zdjęcia: fb/marek materek

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media