fbpx

Jazda na jednym kole na oczach policjantów. Surowa kara dla 18-latka w Wąchocku

Jazda na jednym kole na oczach policjantów. Surowa kara dla 18-latka w Wąchocku Jazda na jednym kole na oczach policjantów. Surowa kara dla 18-latka w Wąchocku

Surowe konsekwencje spotkały 18-letniego motocyklistę ze Starachowic, który postanowił popisać się niebezpieczną jazdą w Wąchocku. Do zdarzenia doszło w niedzielę, podczas odbywającego się w miejscowości zlotu motocyklowego.

Kwadrans przed godziną 14:00 młody człowiek kierujący hondą, mijając zaparkowany radiowóz oraz stojących przy nim funkcjonariuszy, celowo uniósł przednie koło jednośladu i kontynuował jazdę wyłącznie na tylnym. Nastolatek prawdopodobnie liczył na to, że mundurowi nie zdołają go dogonić. Nie zauważył jednak, że tuż za nim poruszał się policyjny motocykl, którego kierowca natychmiast zatrzymał go do kontroli.

Młody kierowca został rozliczony na podstawie nowych przepisów prawa o ruchu drogowym, które weszły w życie pod koniec marca. Zabraniają one m.in. celowego wprowadzania pojazdu w poślizg (driftu) oraz celowego odrywania kół od nawierzchni. W efekcie 18-latkowi zatrzymano prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Ponadto nałożono na niego mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz 10 punktów karnych.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media