fbpx

38-latek odpowie za uszkodzenie wiaty (wideo)

38-latek odpowie za uszkodzenie wiaty (wideo) 38-latek odpowie za uszkodzenie wiaty (wideo)

W miniony wtorek dyżurny starachowickiej Policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który rozbił szybę w wiacie przystankowej. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali 38-latka, który miał związek z uszkodzeniem szyby. Szkody spowodowane działaniem mężczyzny zostały oszacowane na kwotę około 1000 złotych. Mieszkaniec Starachowic usłyszał zarzuty. Teraz za zniszczenie cudzego mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny starachowickiej jednostki Policji w miniony wtorek po południu otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który miał rozbić szybę w wiacie przystankowej. Na miejsce zdarzenia pilnie skierowany został policyjny patrol. Po przyjeździe mundurowi zauważyli mężczyznę, którego wygląd był zgodny z opisem ze zgłoszenia. Mężczyzna został zatrzymany, a niebezpieczny przedmiot, który chwilę przed zatrzymaniem wyrzucił w pobliskie krzaki zabezpieczony przez funkcjonariuszy. Wandalem okazał się 38-letni mieszkaniec Starachowic, który w chwili interwencji znajdował się w stanie nietrzeźwości mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi. 38-latek wczoraj za popełnione wykroczenia tj. zakłócanie porządku publicznego oraz posiadanie w miejscu publicznym niebezpiecznego przedmiotu z zamiarem jego użycia, został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 4000 złotych. Natomiast w związku z popełnionym przestępstwem 38-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, gdzie starty oszacowano na kwotę około 1000 złotych.

Zgodnie z kodeksem karnym za zniszczenie, uszkodzenie lub uczynienie rzeczy niezdatnej do użytku grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media