fbpx

Ponad 4 miliony 200 tysięcy to kolejne środki zewnętrzne jakie gmina pozyskała na rewitalizację centrum Mirca

Ponad 4 miliony 200 tysięcy to kolejne środki zewnętrzne jakie gmina pozyskała na rewitalizację centrum Mirca Ponad 4 miliony 200 tysięcy to kolejne środki zewnętrzne jakie gmina pozyskała na rewitalizację centrum Mirca
Po ponad dwóch latach prac nad przygotowaniem i przyjęciem Gminnego Programu Rewitalizacji oraz opracowaniem projektu pn. „III etap rewitalizacji centrum Mirca poprzez nadanie nowych funkcji oraz poprawę funkcjonalności i estetyki przestrzeni publicznej” w czwartek 28 maja br. wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn przy kontrasygnacie skarbnik Gminy Mirzec Urszuli Barszcz podpisał umowę o dofinansowanie tegoż projektu z Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renatą Janik i Wicemarszałkiem Grzegorzem Socha przy udziale członków Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Prusia i Anity Koniusz.
 
Gmina Mirzec otrzyma dofinansowanie z RPO w kwocie 4.281.253,96 zł przy zakładanym koszcie całkowitym w wysokości 5.063.448,07 zł.
 
Trzeci etap rewitalizacji Mirca prowadzony będzie na terenie sołectw Mirzec I i Mirzec II. Projekt zakłada realizacje kompleksowych działań, które przyczynią się do ożywienia społecznego, gospodarczego i kulturalnego obszaru rewitalizacji.
 
Rewitalizacja obejmie modernizację budynku Szkoły Podstawowej w Mircu z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością, w ramach której zaplanowano między innymi wymianę pokrycia dachowego, wymianę oświetlenia na energooszczędne, budowę podjazdu dla osób z niepełnosprawnością i modernizację łazienek.
W ramach inwestycji w infrastrukturę kulturalną planowana jest budowa placu debat obywatelskich z infrastrukturą przy budynku Biblioteki i Ośrodka Kultury Gminy Mirzec oraz funkcjonalna odnowa zabytkowego budynku z 1922 roku w centrum Mirca. W ramach kosztów kwalifikowalnych przy budynku Ośrodka Kultury wybudowane zostaną panele fotowoltaiczne oraz monitoring w celu zwiększenia bezpieczeństwa w rejonie budynku.
 
W zakresie infrastruktury drogowej planowany jest remont parkingu w centrum Mirca oraz remont drogi gminnej od drogi łączącej drogę 744 z Mircem Poduchowne w kierunku mirzeckiego amfiteatru.
 
W ramach rozbudowy infrastruktury turystycznej planowana jest dalsza modernizacja części parku podworskiego, między innymi wykonanie parku kieszonkowego, montaż oświetlenia parkowego, wykonanie iluminacji świetlnej i budowa stylizowanego wejścia. Estetykę centrum Mirca poprawią nasadzenie wieloletnich rabat kwiatowych na parkingu głównym i przed budynkiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Mircu. Przy Ośrodku Kultury w Mircu planowane jest wykonanie tzw. ogrodu wertykalnego, czyli wykonanie ekranu zieleni.
 
Głównym celem inwestycji jest odnowienie przestrzeni publicznych w centrum Mirca, dzięki czemu obiekty użyteczności publicznej będą w pełni służyć mieszkańcom oraz osobom przyjezdnym.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media