fbpx

Filateliści z Mirca z awansem do etapu ogólnopolskiego konkursu

Filateliści z Mirca z awansem do etapu ogólnopolskiego konkursu Filateliści z Mirca z awansem do etapu ogólnopolskiego konkursu

Uczniowie z Koła Filatelistycznego ,,Klaserek Ali” przy BiOK-u w Mircu z sukcesami przeszli przez etap wojewódzki konkursu filatelistycznego „Tatry i Podhale” i zakwalifikowali się do finału zmagań.

18 kwietnia 2026 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się 64. Wojewódzki Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny „Tatry i Podhale”. Wzięli w nim udział wzięli udział podopieczni Ali Bonio, która prowadzi od lat koło filatelistyczne „Klaserek Ali”.

W młodszej grupie wiekowej (kl. II – V) I miejsce zajęła Kamila Bujnowska uczennica klasy V Szkoły Podstawowej im. Eugenii Staniewskiej w Małyszynie. II miejsce w tej kategorii wiekowej zajęły Oliwia Pałys i Urszula Zaborska z klasy V ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Kupczyka w Tychowie Starym.

W starszej grupie wiekowej (kl. VI – VIII) I miejsce zajął Jakub Zaborski z klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. K. Kupczyka w Tychowie Starym. II miejsce w tej kategorii zajął Michał Płusa z klasy VII również ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym.

W konkursie wzięli też udział: Alan Grzelka i Marcel Zatorski z klasy VIII oraz Cezary Zaborski z klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. K. Kupczyka w Tychowie Starym.

Kamila Bujnowska, Jakub Zaborski i Michał Płusa będą reprezentowali województwo świętokrzyskie na ogólnopolskim konkursie filatelistycznym. Odbędzie się on w Bańskiej Niżnej koło Nowego Targu w czerwcu. Jak podkreśla opiekunka Koła Filatelistycznego Ala Bonio młodzi filateliści musieli wykazać się dużą wiedzą filatelistyczną oraz wiedzą ogólną z różnych dziedzin.

Trzymamy kciuki za powodzenia na kolejnym etapie zmagań!

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media