Janusz Kasperkiewicz i Anna Szczygieł królują w Starachowicach! Za nami I Otwarte Mistrzostwa Amatorów w Tenisie Stołowym [zdjęcia]
- Napisał Tomasz Ciok
- Skomentuj jako pierwszy!
- Dział: Fakty
- Wydrukuj
Janusz Kasperkiewicz i Anna Szczygieł królują w Starachowicach! Za nami I Otwarte Mistrzostwa Amatorów w Tenisie Stołowym [zdjęcia]
Hala Miejska przy Al. św. Jana Pawła II w Starachowicach stała się areną wielkich sportowych emocji. W sobotę, 30 maja, odbyły się tam historyczne, I Otwarte Mistrzostwa Starachowic Amatorów w tenisie stołowym. Przez ponad sześć godzin kibice mogli podziwiać zaciętą rywalizację stojącą na bardzo wysokim poziomie.
Wydarzenie przyciągnęło pasjonatów ping-ponga z całego regionu i kraju. Formuła turnieju była w pełni otwarta, dzięki czemu w Starachowicach stawili się reprezentanci powiatów: skarżyskiego, koneckiego, ostrowieckiego, sandomierskiego, kieleckiego ziemskiego, miasta Kielce oraz – najliczniej – powiatu starachowickiego. Na start w zawodach zdecydowali się także gracze z województwa mazowieckiego oraz odległego Nowego Sącza w województwie małopolskim.
Kasperkiewicz i Szczygieł na najwyższym stopniu podium
W najbardziej obleganej kategorii Open mężczyzn wystartowało aż 42 zawodników. Bezkonkurencyjny okazał się Janusz Kasperkiewicz, który w wielkim stylu wywalczył mistrzowski tytuł. Drugie miejsce zajął Andrzej Michnowski, a na trzecim stopniu podium stanął Cezary Krawczyk.
W kategorii Open kobiet rakiety skrzyżowało 7 zawodniczek. Złoty medal i puchar za pierwsze miejsce wywalczyła Anna Szczygieł. Tuż za nią uplasowała się Iga Szpankowska, a trzecie miejsce na podium przypadło Zofii Ozdobie.
Oto najlepsze szóstki obu kategorii, które otrzymały pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe w postaci akcesoriów do tenisa stołowego:
Klasyfikacja TOP 6 Mężczyzn:
-
Janusz Kasperkiewicz
-
Andrzej Michnowski
-
Cezary Krawczyk
-
Tomasz Kokoszka
-
Krzysztof Jankowski
-
Andrzej Pająk
Klasyfikacja Kobiet:
-
Anna Szczygieł
-
Iga Szpankowska
-
Zofia Ozdoba
-
Amelia Juda
-
Teresa Sionek
-
Emilia Włodarczyk
Od 14 do 85 lat – tenis łączy pokolenia
Niezwykle pięknym akcentem turnieju było wręczenie nagród specjalnych dla najstarszych i najmłodszych uczestników, które ufundowała Kinga Sawicka – radna Rady Powiatu Starachowickiego. Wyróżnienia dla seniorów turnieju odebrali 85-letnia Zofia Ozdoba oraz 72-letni Stefan Orzechowski. Z kolei upominki dla najmłodszych adeptów tego sportu trafiły do 14-letniej Igi Szpankowskiej oraz 15-letniego Jakuba Majewskiego.
Nad prawidłowym i profesjonalnym przebiegiem wszystkich pojedynków czuwał sędzia główny Krzysztof Gola – wiceprezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego, który na co dzień sędziuje mecze polskiej Lotto Superligi. Warto dodać, że inicjatorem oraz koordynatorem całego sportowego przedsięwzięcia był radny Rady Miejskiej w Starachowicach, Piotr Capała (który sam wywalczył miejsce w przedziale 9–12).
Za organizację imprezy odpowiadały Starachowicka Społeczność Tenisa Stołowego oraz Świętokrzyski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego, przy współudziale sandomierskiego i starachowickiego MOSiR-u. Wydarzenie patronatem objął Prezydent Miasta Starachowice.















Źródło: organizatorzy































































