fbpx

O bezpieczeństwie z seniorami

Wczoraj starachowiccy policjanci spotkali się z seniorami w nowootwartym Pawłowskim Klubie Seniora na terenie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ponadto uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe, które poprawią ich widoczność na drodze.

Naczelnik Ruchu Drogowego starachowickiej komendy st. asp. Mirosław Kusztal wspólnie z podkom. Moniką Kalinowską zorganizowali spotkanie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla seniorów. Podczas pogadanki głównie skupiono się na pieszych uczestnikach ruchu drogowego. Naczelnik przedstawił dane statystyczne dotyczące zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy osób oraz wskazał ich przyczyny. Szczegółowo omówił zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zwrócił uwagę na noszenie elementów odblaskowych, które niejednokrotnie mogą uratować życie. Seniorzy obejrzeli film profilaktyczny pod tytułem „To był wypadek”, po którym nie zabrakło również dyskusji.

W dalszej części spotkania podkom. Monika Kalinowska omówiła metody działania oszustów, których ofiarą padają głównie osoby starsze oraz tłumaczyła jak ustrzec się przed tego typu przestępstwami. Wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe, które poprawią ich widoczność na drodze. Ponadto do użytku seniorów przekazano ulotki ostrzegawcze związane z oszustwami.


reklama


Źródło: KPP Starachowice

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media