fbpx

Polecamy

PiS traci władzę w powiecie starachowickim

PiS traci władzę w powiecie starachowickim PiS traci władzę w powiecie starachowickim

W piątek podpisane zostało porozumienie w sprawie utworzenia koalicji, która będzie zarządzać Powiatem Starachowickim w kadencji 2018 - 2023.

W składzie nowej koalicji w Powiecie Starachowickim znajdzie się 13 radnych wybranych z list Komitetu Wyborczego Marka Materka (9 radnych), Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego (2 radnych), Komitetu Wyborczego Razem dla Mieszkańców - Porozumienie (2 radnych). Do wybrania zarządu powiatu niezbędna jest większość tj. 11 mandatów w liczącej 21 osób Radzie Powiatu. Tym samym koalicja będzie dysponowała większością głosów w Radzie, co powinno zagwarantować zgodną współpracę do końca kadencji, a Prawo i Sprawiedliwość traci władzę w powiecie starachowickim.

- Radni Rady Powiatu wybrani przez mieszkańców oświadczyli, że  postanawiają zawiązać koalicję, której celem będzie wyłonienie władz i sprawne zarządzanie Powiatem Starachowickim. Strony porozumienia zadeklarowały, że dołożą wszelkich starań aby w nadchodzącej kadencji zrealizowane zostały cele i zamierzenia ujęte w programach Komitetów Wyborczych. - komentuje Marek Materek, prezydent Starachowic.


reklama


Nowy Zarząd Powiatu powołany zostanie w pierwszej połowie listopada. Wtedy też poznamy nazwiska osób, które wejdą w skład zarządu powiatu. Najbliższe tygodnie koalicyjni radni poświęcą na przygotowania do rozpoczęcia wprowadzania zmian zawartych w programach komitetów.

- Liczę na dobrą współpracę na linii Gminy - Powiat Starachowicki. Czego Miastu i Powiatowi a nade wszystko nam Mieszkańcom życzę - Marek Materek, prezydent Starachowic.

Przypomnijmy. Do tej pory w powiecie starachowickim rządziło Prawo i Sprawiedliwość które miało większość oraz również swojego starostę Danutę Krępę.

fb/mm / Wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media