fbpx

Polecamy

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Starachowicach (zdjęcia)

W celu popularyzacji zagadnień z zakresu ochrony ppoż i bezpieczeństwa corocznie odbyła się edycja powiatowa XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom". Organizatorami turnieju są: Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. W organizację turnieju włączyła się również Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Konkurs powiatowy przeprowadzono pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego – Pana Piotra Babickiego.

W marcu na szczeblu wszystkich jednostek terytorialnych wyłoniono finalistów, którzy 5 kwietnia reprezentowali swoje gminy na turnieju powiatowym. Konkurs przeprowadzono w trzech grupach wiekowych:

- grupa I – szkoły podstawowe – klasy I-VI,

- grupa II – szkoła podstawowa klasa VII-VIII i gimnazjum klasa III,

- grupa III – szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne,

Po części pisemnej z grona finalistów wyłoniono najlepszą trójkę, która w części ustnej pretendowała do tytułu najlepszego w turnieju.

Zwycięzcy w grupie I:

DANIEL GIZAN (SP MAŁYSZYN),

KAROL ŚWIRTA (SP KRYNKI),

AMELIA KOZŁOWSKA (SP NR 6 STARACHOWICE),

Zwycięzcy w grupie II:

MACIEJ KOZIEŁ (SP MAŁYSZYN),

MATYLDA GALAS (GIMNAZJUM RUDA),

ALEKSANDRA KOZIEŁ (ZS SZERZAWY),

Zwycięzcy w grupie III:

KRZYSZTOF DULĘBA (II LO),

MAJA PASTUSZKA (I LO),

KLAUDIA SEWERYN (II LO).

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów, które wręczali: Starosta Starachowicki: Piotr Babicki, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZORP Edward Lipiec, Pani Agnieszka Buras Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Starachowice, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Starachowicach: st.kpt. Sławomir Zięba oraz Pani Aneta Matynia – Dyrektor Kina Helios. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych będą w dniu 24.04.2019r. reprezentować powiat na eliminacjach wojewódzkich.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu kształtowanie świadomości młodych ludzi, poszerza wiedzę w zakresie profilaktyki przeciwpożarowej i bezpieczeństwa. Liczymy, że wiedza uzyskana w ramach turnieju, w przyszłości zaowocuje w kształtowaniu odpowiednich zachowań w przypadku wystąpienia ewentualnych zagrożeń.

Nagrody ufundowała Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej oraz Starosta Starachowicki, Prezydent Miasta Starachowice, Nadleśnictwo Starachowice, „Kino Helios” w Starachowicach, Firma „Man Bus” Starachowice, Firma „Cerrad”,
Piekarnia ,,Kruszynka", gm. Pawłów.

Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz sponsorom za pomoc w organizacji turnieju.


reklama


kp psp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media