fbpx

Polecamy

Pożar wiaty garażowej (zdjęcia)

13 kwietnia 2019 roku w Parszowie przy ul Kamieniczki miał miejsce pożar wiaty garażowej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do starachowickiej straży pożarnej o 16:30. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach oraz 1 zastęp z JRG Skarżysko-Kamienna oraz Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Paszowa, Marcinkowa, Wielkiej Wsi i Wąchocka.

Po dotarciu pierwszych zastępów okazało się, że pożarem objęty jest budynek wiaty garażowej o konstrukcji drewnianej kryty blachą trapezową. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w energię elektryczną w skrzynce rozdzielczej znajdującej się w budynku mieszkalnym, podaniu dwóch prądów wody w natarciu z linii W52 przez ratowników zabezpieczonych w aparaty ochrony dróg oddechowych, wyniesieniu nadpalonych elementów konstrukcji i wyposażenia na zewnątrz i przelaniu ich wodą z linii szybkiego natarcia, wyniesieniu jednej butli 11kg z gazem propan butan oraz skontrolowaniu jej temperatury przy pomocy kamery termowizyjnej, częściowej rozbiórce konstrukcji budynku.

Po zakończeniu działań cały budynek został skontrolowany z wykorzystaniem kamery termowizyjnej w celu wykluczenia ukrytych zarzewi ognia. Na miejsce zdarzenia zadysponowano również zespół ratownictwa medycznego. Lekarz przebadał 40 – letniego użytkownika obiektu i stwierdził, że nie wymaga on hospitalizacji.

W akcji trwającej 2 godziny uczestniczyło 8 zastępów - 31 strażaków.


reklama


a. cieślik / kp psp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media