fbpx

Polecamy

Przełom w proteście nauczycieli? Szkoły odstępują od strajku

Przełom w proteście nauczycieli? Szkoły odstępują od strajku Przełom w proteście nauczycieli? Szkoły odstępują od strajku

Ósmego dnia protestu nauczycieli do strajku nie przystąpiło 9 dotychczas protestujących placówek – informuje Echo Dnia. To być może przełom, bo w minionym tygodniu od protestu nie odstąpiła żadna ze szkół z naszego regionu.

W strajku od pierwszego dnia nie bierze udziału Przedszkole Miejskie nr 7 w Starachowicach. W poniedziałek, 15 kwietnia, do strajku nie przystąpiło Przedszkole Miejskie numer 2.

- Warto zauważyć, że coraz więcej dzieci przychodzi do przedszkoli, dziś jest ich 140. Widać, że rodzicom wyczerpują się możliwości opieki w domach - powiedział w rozmowie z Echem Dnia Włodzimierz Jedynak, kierownik Referatu Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Starachowicach.


reklama


W gminie Brody od strajku w poniedziałek odstąpiły szkoły w Rudzie i Krynkach, w gminie Mirzec także wszystkie szkoły pracowały, póki co na czas trwania egzaminów. W gminie Wąchock do pracy wróciła szkoła w Wąchocku. Nadal protestują wszystkie szkoły w gminie Pawłów.

Jednocześnie oświatowa "Solidarność" z naszego regionu domaga się dymisji przewodniczącego Ryszarda Proksy, pisaliśmy o tym tutaj.

1 komentarz

  • Sznit
    Sznit wtorek, 16 kwiecień 2019 06:36 Link do komentarza

    Taki [edit], widziałem wczoraj rzepiniokow wracających ze szkoły,wiec tez uczęszczają

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media