fbpx

Polecamy

Boxing Night 15: Jakub Martys wygrał w debiucie na zawodowym ringu (zdjęcia)

Jakub Martys, pięściarz Skarżyskiego Klubu Bokserskiego działającego przy Akademii Holistycznej, wygrał swoją pierwszą zawodową walkę. Na gali Boxing Night 15 w Starachowicach pokonał Marcina Małyszkę.

Po kilkudziesięciu pojedynkach w amatorskim boksie Jakub Martys zdecydował się przejść do zawodowego pięściarstwa. W pierwszym swoim pojedynku walczył na gali w Starachowicach, którą organizował Marcin Najman.

Jakub wygrał pojedynek dwa do remisu. W drugiej rundzie doprowadził nawet do liczenia rywala.

Ciężka walka, przeciwnik okazał się bardziej solidny, niż myślałem. Przespałem trochę pierwszą rundę. Chyba sparaliżował mnie z jednej strony debiut, a z drugiej to, że na trybunach było tylu znajomych. Teraz trzeba trenować dalej i eliminować błędy - mówił Jakub Martys po walce. 

Pierwsze zwycięstwo było bardzo ważne, ponieważ otwiera drogę skarżyskiemu bokserowi do rozwoju kariery zawodowej. Jak zdradził jego trener Krzysztof Ogłoza, pierwsze propozycje kolejnych walk już się pojawiły.

– Walka Kuby jak najbardziej na plus, realizował założenia i od początku prowadził pojedynek. Dobrze pracował na nogach i na dystansie. Po liczeniu musiałem go trochę studzić. Już mamy pierwsze propozycje kolejnych walk. Na spokojnie je sobie przemyślimy.

Jakuba Martysa w jego debiucie dopingowała liczna grupa kibiców ze Skarżyska-Kamiennej, którzy stanowili znaczną część widowni na starachowickiej imprezie. Jakub Martys i jego trener Krzysztof Ogłoza, Skarżyski Klub Bokserski i Akademia Holistyczna dziękują kibicom za doping, a sponsorom za wsparcie.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media