fbpx

Polecamy

Starachowiccy policjanci podsumowali długi majowy weekend w powiecie

Starachowiccy policjanci podsumowali długi majowy weekend w powiecie Starachowiccy policjanci podsumowali długi majowy weekend w powiecie

W tym roku przez sześć dni trwały działania pn. „Bezpieczny Weekend – Majowy”. Jak co roku nad bezpieczeństwem podróżujących w tym czasie czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. W czasie działań nie doszło do żadnego wypadku drogowego, zaistniało 8 kolizji i zostało zatrzymanych 3 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

To jeden z najbezpieczniejszych długich weekendów majowych w ostatnich latach. Od 30 kwietnia do 5 maja nie doszło do żadnego wypadku drogowego, natomiast odnotowanych zostało 8 kolizji, a funkcjonariusze zatrzymali 3 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.


reklama


W trakcie trwania działań 5 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h. Podczas działań „Bezpieczny Weekend Majowy”, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się w podróż czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

Policjanci podczas długiego weekendu kontrolowali m. in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

pk / kpp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media