fbpx

Polecamy

Mimo alarmu bombowego matury bez przeszkód

Mimo alarmu bombowego matury bez przeszkód Mimo alarmu bombowego matury bez przeszkód

W poniedziałek 6 maja, tuż po długim majowym weekendzie, maturzyści rozpoczęli egzaminacyjny maraton. Na początek, jak zawsze, język polski. Mimo alarmu bombowego w jednej ze szkół w powiecie, uczniowie punktualnie rozpoczęli pisanie pierwszego z egzaminów.

Bardziej nerwowo, niż w pozostałych palcówkach, było w ZSZ nr 2 przy ulicy 1 Maja.

- Około godziny 7.30 otrzymaliśmy informację, że w skrzynce mailowej jednej ze szkół jest informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego w sali, gdzie miała się odbyć matura. Funkcjonariusze, w tym pirotechnicy, sprawdzili wskazaną salę, ale nic nie znaleźli – mówi st. sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.


reklama


Mimo alarmu matura rozpoczęła się punktualnie.

Ta seria egzaminów potrwa do 25 maja. Rozpoczyna ją pisemna część z języka polskiego. We wtorek matematyka, w środę 8 maja język angielski/obcy.

Maturzyści obowiązkowo na poziomie podstawowym muszą przystąpić do egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Obligatoryjne jest też przystąpienie do jednego egzaminu pisemnego z dowolnie wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Ustnie abiturienci zdawać będą język polski i wybrany nowożytny język obcy. Po podstawowym języku polskim uczniowie nie kryli zaskoczenia tematami.

Warto pamiętać, że w tym roku po raz drugi maturzyści po ogłoszeniu wyników, a to nastąpi 4 lipca, będą mogli odwołać się do Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media