fbpx

Polecamy

Kolejne alarmy w starachowickich szkołach. Grożono bombami i gazem

Kolejne alarmy w starachowickich szkołach. Grożono bombami i gazem Kolejne alarmy w starachowickich szkołach. Grożono bombami i gazem

Budynek szkoły otoczony przez pojazdy służb ratunkowych - taki widok zastali dziś rano maturzyści w kilku starachowickich szkołach gdzie odbywają się matury.

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 przy ul. Radomskiej 72 jest jedną ze szkół, w której ogłoszono alarm. Ewakuowana została również cała bursa szkolna położona przy technikum. Straż pożarna oraz policja została powiadomiona o podłożonych ładunkach wybuchowych również w II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica przy ul. Szkolnej 12, w Gimnazjum nr 1 przy ul. Kieleckiej w którym znajduje się Centrum Nauki i Biznesu Żak oraz w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego przy ul. Wojska Polskiego 15.

Funkcjonariusze, w tym pirotechnicy, sprawdzili wskazane szkoły, ale nic nie znaleźli. Mimo alarmu matura rozpoczęła się punktualnie.


reklama


Podobna sytuacja miała miejsce w poniedziałek kiedy maturzyści rozpoczynali egzaminacyjny maraton. Po godzinie 7 rano do skrzynki mailowej jednej ze szkół trafiła informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego w sali, gdzie miała się odbyć matura.

Wiadomości o podłożeniu ładunków wybuchowych trafiają od wczoraj do szkół w całym kraju w których odbywają się matury. Policja ustala skąd są wysyłane.

- Za wywołanie niepotrzebnego alarmu, za informowanie o zagrożeniu, które wiemy, że nie nastąpi jest zagrożone karą do 8 lat więzienia. To jest kwestia czasu, aby te osoby wpadły – powiedział Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media