fbpx

Polecamy

Karta Seniora dla mieszkańców gminy Mirzec

Seniorzy z gminy Mirzec mogą już korzystać ze zniżek oferowanych dla posiadaczy „Starachowickiej Karty Seniora 60+” we wszystkich gminach powiatu starachowickiego.

Możliwość korzystania ze zniżek daje porozumienie, jakie wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn oraz włodarze pozostałych samorządów w powiecie starachowickim podpisali z prezydentem Starachowic Markiem Materkiem. W podpisaniu porozumienia uczestniczyli także starosta starachowicki Piotr Babicki i wicestarosta Dariusz Dąbrowski, burmistrz Miasta i Gminy Wąchock Jarosław Samela oraz wójt gminy Pawłów Marek Wojtas. Do programu dołączyła także gmina Brody.

Na mocy porozumienia gminy powiatu i powiat starachowicki dołączają do programu „Starachowickiej Karty Seniora 60+”. Dzięki temu mieszkańcy gmin Mirzec, Wąchock, Pawłów i Brody będą mogli korzystać ze zniżek oferowanych przez firmy i instytucje, które już są partnerami projektu oraz tych, które dopiero do programu dołączają. Co ważne, porozumienie daje posiadaczom „Karty Seniora” prawo do rabatów w firmach i instytucjach w ościennych gminach naszego powiatu. W Starachowicach, gdzie program wystartował w 2016 roku, partnerami projektu jest 79 firm i instytucji nie tylko ze Starachowic, ale też całego kraju z różnorodnych branż. Są wśród nich sanatoria, ośrodki wypoczynkowe, punkty odnowy biologicznej, punkty gastronomiczne czy kosmetyczne. Powiat starachowicki natomiast proponuje zniżki na zwiedzanie Muzeum Przyrody i Techniki oraz przejazd kolejką wąskotorową.

Ze strony gminy Mirzec do programu dołączyło już kilka firm. Są to:

- „Gold Hair” Salon Fryzjerski Marzena Sikora – 10%;
- „Zakład fryzjerski „Michalina Borek – 2%;
- Pracownia Krawiecka „Nika” Monika Dąbrowska – Zając – od 5% do 10%;
- Delikatesy „Wiga” Jadwiga Barwin – 5% (z wyłączaniem papierosów, alkoholu, doładowań do telefonów i towarów z gazetki promocyjnej)
- „Pracownia florystyczna” Ewa Bodera – 10%;
- „Pracownia florystyczno - upominkowa ART - Dekor” Katarzyna Jałocha – 5%;
- gmina Mirzec – wynajem sal w szkołach na uroczystości senioralne – 20%.

„Starachowicka Karta Seniora 60+” jest bezpłatna. Można otrzymać ją w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Mircu. Jest to karta imienna, numerowana, bezterminowa. Wydawana jest na podstawie pisemnego wniosku wypełnionego po okazaniu dowodu tożsamości. Jej wydanie – po złożeniu i weryfikacji - trwa kilka minut. Wraz z kartą senior otrzyma wykaz ulg i rabatów dla posiadaczy karty.


reklama


Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn w imieniu samorządowców podziękował za możliwość podpisania porozumienia.

- Seniorzy z gminy Mirzec i innych gmin będą mogli korzystać z usług firm poza swoją gminą, a wiemy, że oferta, którą do zaoferowania mają mniejsze gminy jest uboższa niż oferta ze Starachowic. W gminie Mirzec obecnie do programu dołączyło już kilka firm. Mam nadzieję, że z biegiem czasu będzie ich coraz więcej – powiedział wójt Mirosław Seweryn.

Źródło: Gmina Mirzec

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media