fbpx

Polecamy

Jest dofinansowanie do remontu drogi w Mircu Majoracie I

Będzie remont gminnej drogi w Mircu Majoracie I. W poniedziałek 6 maja wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn odebrał promesę na ten cel z rąk wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek.

Spotkanie odbyło się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Obecnymi byli: gospodyni spotkania wojewoda Agata Wojtyszek, posłanka Maria Zuba, senatorowie Jarosław Rusiecki i Krzysztof Słoń oraz przedstawiciele świętokrzyskich samorządów, które otrzymały dofinansowania. W grupie siedmiu gmin znalazła się także gmina Mirzec, która otrzymała promesę na 571.000 złotych dofinansowania na remont drogi gminnej w Mircu Majoracie (pomiędzy drogami gminnymi Mirzec Majorat – Tychów Nowy a Mirzec Podborki – Mirzec Majorat).

Pieniądze pochodzą z oszczędności w programie usuwania skutków klęski żywiołowych. Do świętokrzyskich samorządów trafiło ponad 5 milionów złotych. Z tej kwoty 571.000 złotych (do 80 procent dofinansowania) to promesa dla gminy Mirzec. Pieniądze pozwolą na wyremontowanie około 800-metrowego odcinka drogi tłuczniowej w Mircu Majoracie I zniszczonej podczas ubiegłorocznych nawalnych deszczy. Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn podczas odbierania promesy podkreślił, że otrzymane pieniądze w dużej mierze ułatwią poprawę nawierzchni drogi, co wpłynie zarówno na komfort jak i na bezpieczeństwo jej użytkowników.


reklama


Źródło: Gmina Mirzec

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media