fbpx

Polecamy

Rowerowa majówka 2019

Rowerowa majówka 2019 Rowerowa majówka 2019

19 maja br. zapraszamy na rowerowe otwarcie sezonu turystycznego w Powiecie Starachowickim! Na uczestników czeka ok. 15 km trasa, którą przemierzą wspólnie z Grzegorzem Wajsem, byłym zawodowym kolarzem, wielokrotnym reprezentantem Polski, a obecnie organizatorem kolarskich zawodów pn. Starachowicka Strzała. Wyprawę zwieńczy wspólne ognisko na przystanku Starachowickiej Kolei Wąskotorowej – Lipie.

Zbiórka rowerzystów zaplanowana została na godz. 15.00 przy ul. Batalionów Chłopskich. Każdy uczestnik po wpisaniu się na listę zostanie objęty ubezpieczeniem komunikacyjnym. Ponadto, otrzyma pamiątkowy znaczek rajdowy, żółtą koszulkę lidera oraz komplet map z opisami szlaków rowerowych powiatu.


reklama


Trasa w sam raz na rozgrzewkę, dla amatorów i rodzin z dziećmi. Grupa pod przewodnictwem Tomasza Cygana – przewodnika turystyki rowerowej PTTK, wyruszy w trasę ulicami Batalionów Chłopskich i Radomską w kierunku lasów tychowskich, różnymi drogami pożarowymi docelowo do Lipia. Trasa liczy ok. 15 km i zajmie nie więcej niż 2 godziny.

Na przystanku Starachowickiej Kolei Wąskotorowej - Lipie odbędzie się spotkanie przy ognisku i posiłek. Dla chętnych przewidziana jest możliwość powrotu do Starachowic za pomocą naszej „wąskotorówki” – do stacji przy ul. Targowej.

Udział w wyprawie zapowiedział gość specjalny –Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy, wielokrotny reprezentant Polski na arenie międzynarodowej; obecnie organizator powiatowej imprezy sportowej pn. Starachowicka Strzała, której III edycja planowana jest na 23 czerwca br., i będzie połączona z prestiżowymi Mistrzostwami Polski w kolarstwie szosowym w kategorii Masters na terenie powiatu starachowickiego.

Zapraszamy do uczestnictwa!

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media