fbpx

Polecamy

Żelazne korzenie

Żelazne korzenie Żelazne korzenie

Marzycie o podróży w przeszłość? Nic prostszego - są jeszcze wolne miejsca na XV warsztaty archeologiczne Żelazne Korzenie! Nie zwlekajcie z zapisami!

Kto mógł służyć w rzymskich legionach? Jak wyglądały: życie i praca starożytnych hutników żelaza w Górach Świętokrzyskich? Kim byli ludzie zamieszkujący ziemie polskie 2000 lat temu? Jakimi rzemiosłami trudnili się dawni mieszkańcy naszego kraju? Jaki los mógł spotkać niewolnika w starożytnym Rzymie? Czy plemiona barbarzyńskie zamieszkujące ziemie polskie przyczyniły się do upadku Rzymskiego Imperium?

Na te i inne pytania można będzie znaleźć  odpowiedź podczas warsztatów archeologicznych „Żelazne Korzenie”, jakie odbywać się będą 16 i 17 maja br. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki im. J. Pazdura w Starachowicach.

Imprezę organizuje Powiat Starachowicki wspólnie ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego oraz Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Jest ona skierowana głównie do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz szkół ponadgimnazjalnych, choć brały w niej również udział dzieci w wieku przedszkolnym, klasy zerowe, ale także studenci oraz dorośli entuzjaści antyku. Zajęcia mają przybliżyć wiedzę o umiejętnościach technicznych i życiu codziennym ludności zamieszkującej dolinę rzeki Kamiennej w okresie wpływów rzymskich. Warsztaty odbywać się będą w postaci trzygodzinnych sesji, po dwie dziennie (9.00.−12.00 oraz 12.00.−15.00). Rezerwacja biletów odbywa się telefonicznie, pod nr tel. 41 275 40 83 lub 783-730-094.

Zachęcamy do skorzystania!


reklama


Źródło: Powiat starachowicki

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media