fbpx

Polecamy

Happening europejski na starachowickim Rynku (wideo)

Happening europejski na starachowickim Rynku (wideo) Happening europejski na starachowickim Rynku (wideo)

Na starachowickim Rynku Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice oraz Stowarzyszenie Rozprawy o Europie, uczcili ogólnoeuropejski Dzień Europy. Młodzież rozmawiała o Unii Europejskiej z dr Bartłomiejem Zapałą, malowała hasła w różnych językach, na miejscu działał Punkt Informacji o Unii oraz wyborach do Europarlamentu. Na zakończenie uczestnicy wypuścili balony w kolorach UE.

Wydarzenie rozpoczął Prezydent Starachowic Marek Materek, który wspomniał o rewitalizacji starachowickiego Rynku właśnie ze środków Unii Europejskiej – takich przykładów środków, które zostały wydane w naszym mieście, w naszym regionie, środków zewnętrznych, środków unijnych, które zostały pozyskane przez samorządy możemy wymienić wiele. Chce żebyście wiedzieli, że wszystkie drogi powiatowe na terenie naszego miasta zostały zmodernizowane, wyremontowane tylko i wyłącznie dzięki środkom europejskim, które powiat pozyskał kilka dobrych lat temu. Wszystkie nasze szkoły, przedszkola, szkoły podstawowe przeszły kompleksowe procesy termomodernizacji tylko i wyłącznie dzięki obecności Polski w Unii Europejskiej. Dzięki temu, że gmina Starachowice pozyskała na ten cel środki unijne [...]. Chciałbym abyście zdawali sobie sprawę z tego, że obecność Polski w Unii Europejskiej jest niesłychanie ważna i możliwe, że większość z nas, nie zdaje sobie do końca z tego sprawy ale tak naprawdę każdy z nas z tej obecności każdego dnia korzysta – mówił Prezydent Miasta.


reklama


Na kartach ustawionych na placu Rynku młodzież malowała napisy „zjednoczeni w różnorodności” w 28. ojczystych językach krajów Unii Europejskiej.

Referatem o Unii Europejskiej, który wygłosił Igor Kaczorowski wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, rozpoczęła się młodzieżowa debata o Unii Europejskiej. Gościem specjalnym w debacie był dr Bartłomiej Zapała laureat europejskiej nagrody obywatelskiej przyznanej przez Parlament Europejski dla uhonorowania Europejczyków za działalność na rzecz promowania wartości europejskich, wykładowca Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, członek Team Europe, Prezes Stowarzyszenia Rozprawy o Europie, od ponad 14 lat zajmuje się problematykom procesu integracji europejskiej. Czym jest Unia Europejska? Jakie może mieć znaczenia dla młodych ludzi? Czy jest szansą, czy może balastem? Na te i inne pytania odpowiadał zaproszony gość, w debacie prowadzonej przez Młodzieżową Radę Miasta Starachowice.

Wydarzenie prowadzili oraz organizowali przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice z pomocą Stowarzyszenia Rozprawy o Europie.

Źródło: UM Starachowice

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media