fbpx

Polecamy

Święto Konstytucji 3 Maja i miłość do Ojczyzny w Szkole w Lipiu (zdjęcia)

6 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Lipiu świętowano 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przyjmuje się, że ten akt prawny z 1791r. był pierwszą w Europie a drugą na świecie nowoczesną, spisaną ustawą zasadniczą.

Podczas okolicznościowego apelu przygotowanego przez uczniów placówki pod kierownictwem pani Beaty Majchrzyk, Krystyny Szymańskiej- Batóg i pana Szymona Pochecia padło wiele patriotycznych i podniosłych słów o tematyce trudnych czasów I Rzeczypospolitej..." Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami i pamiętajmy o ważnych datach z kart naszej historii". Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipiu dba również, aby już jej najmłodsi wychowankowie znali polskie symbole narodowe i uczyli się szacunku i miłości do swej Ojczyzny.

Dyrektor szkoły - pani Iwona Frolovs stwierdziła: „Wychowanie w miłości do Ojczyzny, kultywowaniu polskich tradycji i szacunku do twórców Niepodległej jest elementem nauki już na etapie edukacji przedszkolnej. Postawy, które ukształtujemy w dzieciach w tym wieku towarzyszą im przez całe życie. W naszym oddziale przedszkolnym bardzo poważnie traktujemy wychowanie w duchu patriotycznym. Przedszkolaki: wymieniają nazwę swojego kraju i jego stolicy, rozpoznają symbole narodowe (godło, flaga, hymn), nazywają wybrane symbole związane z regionami Polski ukryte w podaniach, przysłowiach, legendach, bajkach, np. o smoku wawelskim, orientują się, że Polska jest jednym z krajów Unii Europejskiej. Kreatywna nauczycielka z przedszkola – pani Magdalena Orczyk uczy przez zabawę. Dzieci dostają kolorowy papier i same robią flagi, kotyliony, wstążki, a przy okazji uczą się. Nie zaczyna zajęć od wykładu i hasła: teraz będziemy poznawać symbole narodowe! Najpierw dzieci wykonują prace plastyczne, dowiadują się dlaczego to robią, dlaczego jest to ważne, dlaczego poświęcamy temu czas. Im młodsze dzieci, tym chętniej angażują się w takie działania, bo lubią kreatywne zajęcia manualne."


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media