fbpx

Polecamy

Ekoludki z Adamowa (zdjęcia)

W dniu 7 maja w Szkole Podstawowej im. K.Makuszyńskiego w Adamowie świętowano Dzień Ziemi. Organizacją obchodów zajęła się nauczycielka biologii i chemii, pani Anna Wacińska.

Wszyscy uczniowie od klasy 0 do klasy VIII zgromadzili się na sali gimnastycznej. W jury zasiadły panie: Anna Wacińska, Edyta Chodzyńska i Paulina Kalista. Pierwszym punktem programu był pokaz mody ekologicznej. Każda klasa miała swoich modeli i modelki, którzy zaprezentowali na „czerwonym dywanie" fantazyjne stroje z surowców wtórnych.

Kolejnym punktem były „eko – wynalazki". Przedstawiciele poszczególnych klas pochwalili się przed jury niezwykłymi ozdobami i urządzeniami z recyklingu. Były tam lampki, „urządzenie karmiące" dla psa, organizery na biurka, mini – barek i wiele innych. Warto zaznaczyć, że każde z nich działało prawidłowo i wypełniało swoją funkcję, co starannie sprawdzało jury.

W następnej konkurencji przedstawiciele poszczególnych klas musieli zmierzyć się z ekologicznymi zagadkami. Znakomita większość udowodniła, że naprawdę dobrze przygotowali się do tego dnia, a rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatnie zadanie polegało na przygotowaniu zdrowych przekąsek. Jury mogło podziwiać pyszne ciasteczka, sałatki, a także owocowe, kolorowe szaszłyki.

Niełatwo było wśród tylu konkurencji i przy tak wyrównanym poziomie wyłonić zwycięzców. Jury po długich obradach zadecydowało, że pierwsze miejsce ex aequo zdobyły klasa VII i VIII. Drugie miejsce przypadło klasie V, a trzecie klasie IV. W klasach młodszych pierwsze miejsce przypadło klasie II, drugie zajęła klasa I, a trzecie klasa 0. Były też indywidualne wyróżnienia w kategorii strój ekologiczny. W klasach młodszych zdobyły je: Blanka Łucka, Gabriela Łucka, Natalia Jaroszek, Martyna Kwiecień, Nikola Gawarecka. W klasach starszych: Amelia Żaczek i Dominika Paprot. W kategorii eko – wynalazek w klasach młodszych wyróżnienie przypadło klasie II i klasie I za ciekawie wykonane lampki. W klasach starszych największe uznanie zdobył mini – barek Emilii Góry, „urządzenie karmiące" dla psa Dominika Góry oraz robot Dawida Cholewińskiego.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media