fbpx

Polecamy

Święto Konstytucji 3 Maja w Szkole w Adamowie (zdjęcia)

W dniu 8 maja w Szkole Podstawowej im. K.Makuszyńskiego w Adamowie odbyła się uroczysta akademia z okazji święta Konstytucji 3 Maja, w której wystąpili uczniowie klas VI – VIII.

Przedstawienie miało formę podróży przez historię naszej Ojczyzny, podczas którego uczniowie klas starszych starali się przybliżyć młodszym kolegom i koleżankom dlaczego ten dzień i to święto są tak ważne dla Polaków. Za pomocą wierszy i pieśni zaprezentowali widzom takie pojęcia jak naród, Ojczyzna, patriotyzm. Przedstawili także przyczyny i proces utraty niepodległości przez Polskę w XVIII wieku.

Dużą atrakcją występu były pieśni patriotyczne śpiewane przez dzieci. Młodzi artyści oprócz tradycyjnych utworów takich jak: „Polonez 3 maja", czy „Witaj majowa jutrzenko" wykonali mniej znane pieśni: „Opowiedz nam, moja Ojczyzno", i „Nauczmy się na pamięć tego kraju".Uczniowie przygotowani zostali przez nauczycielkę historii Iwonę Kozdębę. Oprawą muzyczną zajął się nauczyciel muzyki Szymon Pocheć.

Na koniec pani dyrektor - Teresa Szymczak podziękowała uczniom za piękną inscenizację i zachęciła dzieci do refleksji nad zaprezentowanymi treściami.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media