fbpx

Polecamy

Prawie 60% badanych daje w prezencie komunijnym pieniądze

Prawie 60% badanych daje w prezencie komunijnym pieniądze

Przystąpienie po raz pierwszy do Komunii Świętej jest dla katolików bardzo ważnym wydarzeniem. To, co najistotniejsze, dzieje się w kościele; potem przychodzi czas na świętowanie. Zazwyczaj odbywa się przyjęcie, podczas którego dziecko pierwszokomunijne dostaje prezenty. Uroczystość ta wiąże się oczywiście z wydatkami. Okazuje się, że goście najchętniej dają dzieciakom nie podarunki, a pieniądze.


reklama


Jak wynika z badania Barometr Providenta, w 2019 r. na komunię wydamy przeciętnie 1150 zł – jest to kwota uśredniona dla organizatorów (zwykle rodziców) i gości. Wliczają się w nią koszty przyjęcia (co ciekawe, coraz częściej odbywającego się w restauracji czy wynajętej sali), ubioru i prezentów. W tym roku dzieci otrzymają najczęściej pieniądze (57% wskazań). Rzadziej – laptopy i smartfony (37%) oraz rowery (27%). Mało kto zdecyduje się na podarowanie zegarka, biżuterii bądź też książki.

Skąd weźmiemy pieniądze na wydatki związane z komunią? 60% badanych przeznaczy na nie oszczędności, 40% – sfinansuje je ze środków bieżących, 4% – zaciągnie na ten cel pożyczkę albo kredyt z banku, a 3% – pożyczy pieniądze od rodziny lub znajomych.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media