fbpx

Polecamy

Dzień UNII EUROPEJSKIEJ w Przedszkolu w Stawie Kunowskim (zdjęcia)

Dzień Unii Europejskiej obchodzony jest w rocznicę ustanowienia Planu Schumana. Wydarzenie to miało miejsce 9 maja 1950 roku. Na jego pamiątkę, od 1985 roku, we wszystkich krajach członkowskich odbywają się uroczystości rocznicowe.

Dzień Unii Europejskiej obchodzony jest na pamiątkę wydarzenia, które było zalążkiem do późniejszej integracji europejskiej, najpierw doprowadził do podpisania traktatu paryskiego, następnie w konsekwencji doprowadził do zawiązania się Unii. Plan Schumana wiązał ekonomicznie Francję i Niemcy, tym samym stworzono barierę dla kolejnych wojen. Połączenie gospodarek zachodnioeuropejskich skutecznie zapobiegało wystąpieniu konfliktów zbrojnych. Wspólne interesy miały być tajemnicą sukcesu.

Po ponad pięćdziesięciu latach idee Planu Schumana są nadal aktualne. Jego założenia znajdują potwierdzenie w tegorocznym haśle obchodów „Razem silniejsi!”.

Imprezy towarzyszące obchodom Dnia Europy mają charakter informacyjno-edukacyjny, przybliżają wiedzę o Europie, jej kulturze i wewnętrznych powiązaniach, a świadomość patriotyczną kształtować należy już w maluchach od najmłodszych lat. Szczególnie w ten dzień, wczoraj - 9 maja, przypominamy sobie o tym, że jesteśmy nie tylko Polakami, ale także Europejczykami.

Dzieciaki dowiedziały się po co powstał taki związek państw i jakie kraje do niego należą, a w temat Europy wprowadziły przedszkolaków krasnale Disneya wcielające się w role niektórych państw członkowskich, żeby później podczas gier i zabaw z Syriuszem utrwalić zdobytą wiedzę.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media