fbpx

Polecamy

„Unia Europejska to wielka wizja, która przekłada się na konkrety...” (wideo)

„Unia Europejska to wielka wizja, która przekłada się na konkrety...” (wideo) „Unia Europejska to wielka wizja, która przekłada się na konkrety...” (wideo)

9 maja w Starachowicach gościła Europosłanka Róża Thun, z którą spotkał się Prezydent Miasta Marek Materek. Spotkanie, którego tematem była Unia Europejska odbyło się na starachowickim rynku, zrewitalizowanym dzięki wsparciu funduszy unijnych.

- 9 maja na starachowickim Rynku świętowaliśmy Dzień Europy, dzień ważny nie tylko dla mieszkańców Starachowic ale także całego kraju – mówi Prezydent Starachowic Marek Materek - Przypominamy o tym, że od 15 lat Polska jest coraz bardziej znaczącym członkiem Unii Europejskiej. To jaki Unia miała wpływ na to co dzieje się w Polsce możemy obserwować w Starachowicach, w naszym powiecie i w naszym regionie. Przykłady to zrewitalizowany rynek, wybudowany łącznik pomiędzy ulicami Batalionów Chłopskich i Szkolną, Pasaż Staffa, wyremontowane drogi powiatowe na terenie gminy, ztermomodernizowane szkoły i przedszkola to inwestycje wykonane przy wsparciu funduszy unijnych. Dzięki temu dofinansowaniu realizujemy kolejne przedsięwzięcia są to; rewitalizacja Parku Miejskiego, rozwój terenów zieleni miejskiej i inne. Bardzo się cieszę, że w Dniu Europy nasze miasto odwiedza Posłanka do Parlamentu Europejskiego Róża Thun doskonale znana mieszkańcom naszego miasta.

Róża Thun była szefową Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana w Polsce i jedną z inicjatorek kampanii profrekwencyjnej zachęcającej mieszkańców do głosowania za wejściem Polski do Unii Europejskiej. Posłanka była także dyrektorem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

- To wtedy, jeszcze jako członek Młodzieżowej Rady Miasta wspólnie z panią Jolantą Nowak, wielokrotnie gościliśmy panią poseł Róże Thun w Starachowicach i dyskutowaliśmy o tym jak Starachowice mogą się rozwijać w Unii Europejskiej – mówi prezydent - Pamiętam kiedy pani poseł rozpoczynała poprzednią kadencję i zapowiadała, że naszym celem jest to, aby w Unii Europejskiej został zniesiony roaming aby poprawić prawa konsumentów, dokładniej aby prawa konsumentów z Polski były takie same jak konsumentów za wschodnią granicą. Pamiętam, że początkowo mało kto wierzył w to, że się to uda, dziś wiemy że większość z tych spraw udało się załatwić czego szczerze gratuluję. Wymagało to ogromnego wysiłku, zaangażowania i umiejętności rozmawiania z parlamentarzystami z innych krajów.


reklama


Unia Europejska to wielka wizja, mówi europosłanka, która przekłada się na konkrety, aby każdemu obywatelowi żyło się lepiej.

- Cały sens funkcjonowania w Unii Europejskiej jest wtedy gdy Unia Europejska jest obecna w Polsce wszędzie i Starachowice są tego wspaniałym przykładem - mówi Róża Thun - Jeżeli jest taki prezydent miasta, który zdaje sobie sprawę z wagi tego, że jesteśmy w Unii, że my ją tworzymy. Starachowicom mogę szczerze pogratulować, że tak wybrały. Inwestorzy chętniej przyjeżdżają i dobrze wykorzystane są fundusze. Podczas konferencji od inwestorów w różnych krajach Unii słyszałam zachwyty na temat młodego prezydenta. Słyszałam, że Starachowice są takim miejscem którym warto się interesować i warto tu inwestować.

Parlamentarzystka, podczas spotkania przedstawiła także 9 założeń swojego programu z którym startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media