fbpx

Polecamy

Gminny Międzyszkolny Przegląd Piosenki "Szukamy Talentów” (zdjęcia)

7 maja 2019 roku po raz 18. odbył się Gminny Międzyszkolny Przegląd Piosenki "Szukamy Talentów”. Po raz trzeci jego uczestnicy spotkali się w Świetlicy Wiejskiej w Gadce.

Celem konkursu od lat jest odnalezienie i promocja szczególnie uzdolnionych wokalnie dzieci, możliwość zaprezentowania się tych, które już mają osiągnięcia oraz stworzenie możliwości wymiany doświadczeń pomiędzy wykonawcami, ich rodzicami a nauczycielami szkół podstawowych z terenu gminy Mirzec.

Poziom konkursu był wysoki, pięknie brzmiały piosenki zarówno współczesne jak i tracące myszką, czyli te, które były śpiewane przez nasze mamy i babcie. Należy się cieszyć, że przybywa nam uzdolnionych muzycznie i wokalnie dzieci.

W bieżącym roku w konkursie brało udział 24 dzieci z siedmiu szkół z terenu gminy. Tradycyjnie konkurs odbył się w 2 kategoriach - klas młodszych i starszych.

Wyniki tegorocznego konkursu

Klasy I-IV

Grand Prix
Amelia Ślawska (Osiny),

I miejsce
Zuzanna Gwóźdź (Tychów Stary) i Julia Jabłońska (Osiny),

II miejsce
Julia Stompor (Mirzec), Martyna Zakrzewska (Gadka), Julia Okrutny (Małyszyn),

III miejsce
Paulina Biernacka (Jagodne), Julia Sobczyk (Gadka), Natalia Parszewska (Małyszyn), Julia Wypych i Lena Działak (Trębowiec),

Klasy V-VIII

Grand Prix
Natalia Jaśkiewicz (Małyszyn),

I miejsce
Julia Gwóźdź i Karolina Niewczas (Tychów Stary), Aleksandra Stompor i Lena Spadło (Mirzec),

II miejsce
Weronika Nowak (Osiny), Amelia Garbala (Trębowiec), Krzysztof Iwański (Osiny),

III miejsce
Paulina Markiewicz i Agnieszka Szmit (Gadka), Małgorzata Biernacka (Jagodne), Maria Bonio (Małyszyn), Nikola Zając (Trębowiec).

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Gminy w Mircu.

Do występów uczniów przygotowali następujący nauczyciele: Krystyna Kaleta (Gadka), Piotr Spadło i Marta Rokita (Mirzec), Iwona Ankurowska (Osiny), Bożena Zielińska i Elżbieta Michalska (Małyszyn), Barbara Wiatr (Jagodne), Monika Łęcka (Tychów Stary), Monika Łęcka i Małgorzata Rokita (Trębowiec).

Serdeczne podziękowania należą się również rodzicom dzieci, które brały udział w konkursie za pracę i zaangażowanie w przygotowania swoich pociech do imprezy oraz wierne im kibicowanie.

W komisji konkursowej zasiadali: Marta Ziomek, Aleksandra Zawisza, Krystyna Bednarczyk i Marcin Gwóźdź. Za akustykę odpowiadał Radosław Rosiński. Organizator serdeczne dziękuje wszystkim wymienionym za pracę.

Konkurs odbył się pod patronatem wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna, dyrektora Gminnego Domu Kultury i Integracji w Mircu Doroty Tomaszewskiej i dyrektora Szkoły Podstawowej w Gadce Lidii Drożdżał.

Organizator (Anna Rafalska) składa serdeczne podziękowania wójtowi Mirosławowi Sewerynowi i skarbnikowi gminy Wandzie Węgrzyn za pomoc finansową i promocję konkursu, zaś Dorocie Tomaszewskiej i Krystynie Bednarczyk z Biblioteki i Ośrodka Kultury Gminy Mirzec oraz Mirosławie Surdy ze Świetlicy Wiejskiej w Gadce za pomoc w organizacji konkursu.


reklama


Tekst: Anna Rafalska
Foto: Jacek Rafalski

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media