fbpx

Polecamy

Występ siatkarzy z Mirca na szóstkę (zdjęcia)

Rewelacyjna postawa chłopców z Mirca w Finale Mistrzostw Polski w kategorii młodzików. Finały odbyły się w Krośnie Odrzańskim w dniach od 3 do 5 maja.

Dla młodych siatkarzy z Mirca dojście do Finału Mistrzostwo Polski w piłce siatkowej było ogromnym sukcesem. Siatkarze znaleźli się w grupie ośmiu najlepszych zespołów w Polsce w kategorii młodzików.

Apetyt rósł w miarę jedzenia. W decydującym meczu o wejście do najlepszej czwórki turnieju chłopcy przegrali z późniejszym wicemistrzem Polski zespołem Chemik Bydgoszcz w tie-breaku 1:2. W meczu o piąte miejsce załamani ulegli ekipie ze Starogardu Gdańskiego również 1:2 zajmując ostatecznie 6 miejsce w Polsce.

Szóste miejsce w tak prestiżowych zmaganiach to ogromny sukces świętokrzyskiej siatkówki. Zadowolenia nie kryje trener siatkarzy Przemysław Strabanik, tym bardziej w drużynie czterech chłopców z podstawowego składu to zawodnicy o rok młodsi od kolegów. Za rok mogą sprawić miłą niespodziankę.

Zawody rangi Mistrzostw Polski zrobiły na zawodnikach ogromne wrażenie. Odegranie hymnu Polski, transmisje internetowe, mecze przy pełnej widowni, profesjonalna oprawa sędziowska, profesjonalne wykładziny siatkarskie, dzieci do podawania piłek czy statystyki robione dla każdego zawodnika sprawiły, że zawodnicy czuli się jak prawdziwe gwiazdy piłki siatkowej. Jak mówili, takiej imprezy na pewno na długo nie zapomną.

Zespół Plas Kielce, drużyny, której trzon stanowią siatkarze z gminy Mirzec, wystąpił w składzie: Gabriel Lewandowski, Igor Serafin, Maciej Piątek, Kacper Matysek, Maciej Stompor, Krystian Sobieraj, Maksymilian Wiśnios, Adam Rafalik, Wojciech Nowak, Mateusz Jańczyk, Sebastian Wywrocki i Mikołaj Kubik.

Serdecznie gratulujemy!


reklama


Tekst: Urząd Gminy w Mircu
Foto: Zbigniew Serafin

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media