fbpx

Polecamy

Marcin Perz nowym prezesem ROT, Andrzej Pruś bez mandatu? Wyróżniony

Marcin Perz nowym prezesem ROT, Andrzej Pruś bez mandatu? Marcin Perz nowym prezesem ROT, Andrzej Pruś bez mandatu?

Marcin Perz, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach będzie prawdopodobnie nowym delegatem i nowym prezesem ROT – informuje gazeta Wyborcza Kielce.

Informacji nie chce komentować marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski ale z informacji Wyborczej wynika, że już niebawem w tej sprawie ma obradować zarząd województwa. Perz miałby najpierw zostać delegatem, a podczas walnego zgromadzenia ROT ma zostać zgłoszony na prezesa.

Z końcem kwietnia walne zgromadzenie powołało na funkcję prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Prusia, przewodniczącego sejmiku. Zastąpił on na tym stanowisku Jacka Kowalczyka. Na krótko, bo dzień później Pruś złożył rezygnację.


reklama


Jak stwierdził, niedługo po wyborze zaczął analizować dokumenty i gdyby pełnił powierzoną mu funkcję, doszłoby do kolizji prawnej, bo radny województwa nie może prowadzić działalności, która korzysta z majątku województwa.

Decyzja o powołaniu Prusia na prezesa ma mieć dalsze konsekwencje. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, przewodniczący sejmiku może wkrótce stracić mandat. Jeśli tak się stanie, zastąpi go Marcin Piętak ze Skarżyska-Kamiennej.

ROT jest organizacją skupiającą kilkadziesiąt podmiotów, m.in. samorządy, stowarzyszenia czy gospodarstwa agroturystyczne. W zakres jej działań wchodzi m.in. promocja województwa świętokrzyskiego.

Źr. GW Kielce / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media